Україна отримає щонайменше 375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури та нові внески до Фонду підтримки енергетики.
Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль за підсумками “енергетичного Рамштайну” у Ґданську.
За результатами зустрічі партнери оголосили про додаткову допомогу українському енергетичному сектору.
Сполучені Штати Америки виділять 175 млн доларів. Швеція надасть 137 млн євро, Норвегія — 77 млн євро.
Також нові внески оголосили Естонія, Ісландія та Литва. Естонія спрямує 2,125 млн євро, Ісландія — 550 тис. євро, Литва — 4 млн євро.
За словами Шмигаля, ця підтримка допоможе відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом.
Міністр подякував державам, міжнародним організаціям і компаніям, які залишаються поруч з Україною та допомагають зміцнювати енергетичну стійкість країни.
