У Німеччині вперше була ухвалена стратегія національної безпеки. Про це повідомляє Süddeutsche Zeitung із посиланням на документ.
Федеральний уряд Німеччини схвалив 40-сторінковий документ стратегії. Півтора року тому його анонсував канцлер Олаф Шольц. Очільник німецького уряду назвав це рішення “незвичайним і важливим”.
Видання пише, що документ не є “революційним”, але в ньому є чіткі висновки щодо нацбезпеки, які з точки зору німецького уряду стали необхідними після широкомасштабного вторгнення Росії в Україну.
Зазначається, що уряд зобов’язується досягти цільового показника НАТО у витратах на оборону на рівні 2% від ВВП.
Водночас Німеччина обіцяє це зробити “у середньому впродовж кількох років”. Мета НАТО полягає у тому, щоб показник у 2% від ВВП серед країн Альянсу був досягнутий не пізніше 2024 року. Цього року Німеччина очікує на витрати 1,6% на оборону.
Також у документі йдеться про космічну безпеку, боротьбу з кліматичною кризою та забезпечення енергією, сировиною та продовольством.
З одного боку в документі Китай визначається як партнер у таких важливих питаннях, як захист клімату, і як економічний конкурент, але перш за все як “системний суперник”, пише видання.
Також у документі йдеться, що необхідно відмовитись від обмежувальної політики щодо таких партнерів, як Індія. Їх планують “максимально вивільнити з російських обіймів”, зокрема шляхом постачання зброї, що зробить їх більш незалежними від РФ.