Лонгріди

Economist: Україна має три напрями подальшого наступу

18 Листопада 2022 19:43
війна

У тижневику Economist вийшла стаття про те, як може діяти українська армія надалі після звільнення Херсона. Ось найцікавіші моменти:

Україна має три напрями подальшого наступу. Можна спробувати форсувати Дніпро у нижній течії, але це складне завдання – те, що так ускладнювало становище російських військ навколо Херсона, тепер заважатиме українській армії. Можна розвивати наступ на північному сході, користуючись низьким моральним духом російських військових на цій ділянці. І нарешті, можна почати наступ з боку Запоріжжя у бік Азовського моря, але це теж вкрай амбітне завдання. Російське командування давно чекає українського наступу на цьому напрямі та будує багатошарову лінію оборони. Ці зміцнення “статичні і старомодні, але при цьому своє завдання виконують”, пише видання з посиланням на “західне” джерело.

Західні джерела, як і раніше, вважають, що в Росії закінчуються боєприпаси, і не тільки ракети, про що частіше говорять, а й артилерійські снаряди. “Іскандерів”, за їхніми словами, лишилося близько 120 штук. Артилерійські боєприпаси – на місяць, джерела вважають, що це одна з головних причин відступу російських військ з Херсона.

Але погана новина для України в тому, що й у неї надлишку боєприпасів немає. Особливо це стосується ППО.

Через це песимісти вважають, що, як мінімум, на зиму наступи для України закінчилися. Оптимісти, однак, зазначають, що українці зберігають значну чисельну перевагу – у них 200-300 тисяч боєздатних військовослужбовців проти менше ніж 100 тисяч російських. Моральний дух українців високий, це допоможе подолати тягар зимового часу. І в України більше високоточних боєприпасів, таких як GMLRS і снаряди Excalibur, що коректуються.

За достатнього постачання українська армія цілком здатна продовжувати звільняти територію країни, але подальші успіхи будуть менш схожими на вересневий бліцкриг під Харковом і набагато більше – на війну на виснаження, каже директор російських досліджень інституту CNA в Арлінгтоні Майкл Кофман.

При цьому при наступі боєприпасів витрачається більше, ніж при обороні. Україна вже зараз витрачає більшу частину місячного виробництва GMLRS – ракет для HIMARS – у США, розповів один співрозмовник Economist.

США та країни Європи зараз нарощують виробництво боєприпасів, але ефект від цього Україна зможе відчути не раніше, ніж наступного літа.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини