Кримінал

За добу поліція викрила майже півсотні схем незаконного перетину кордону

Напередодні оперативники провели понад 600 одночасних обшуків у підозрюваних в організації незаконних схем переправлення осіб через кордон / Фото Нацполіція
Напередодні оперативники провели понад 600 одночасних обшуків у підозрюваних в організації незаконних схем переправлення осіб через кордон / Фото Нацполіція

За минулу добу поліцейські у 22 регіонах країни ліквідували близько півсотні схем незаконного перетину державного кордону чоловіками призовного віку. Серед способів — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоров’я, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» тощо.

Розслідування масштабної мережі

Злочинну мережу викрили слідчі Нацполіції спільно з оперативниками Департаменту стратегічних розслідувань, Держприкордонслужбою, працівниками прокуратур та Офісу Генерального прокурора. До розслідування також залучали співробітників ТЦК та СП.

Серед фігурантів — керівники медичних установ, посадовці ТЦК, МСЕК, ВЛК і цивільні особи, які пропонували військовозобов’язаним різні незаконні шляхи перетину кордону.

Популярні схеми

Серед найпоширеніших способів:

  • отримання довідок ВЛК про непридатність до військової служби;
  • виготовлення підроблених документів для виїзду за кордон;
  • нелегальний перетин кордону поза пунктами пропуску — через ліс, човном, у гідрокостюмі через річку, у багажнику вантажівки чи навіть у жіночому одязі.

Фігуранти шукали клієнтів через знайомих і закриті телеграм-канали. Вартість послуг коливалася від 5 до 22 тисяч доларів залежно від методу переправлення. Отримані кошти легалізували через купівлю автомобілів, нерухомості, а також виводили в офшори.

Результати обшуків і підозри

Під час обшуків вилучено списки переправлених осіб за 2024 рік, підроблені документи, печатки державних органів, чорну бухгалтерію, зброю та велику суму готівки у різній валюті.

Слідчі вже оголосили 60 підозр за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України — незаконне переправлення осіб через державний кордон. Серед підозрюваних — організатори схем і рядові виконавці, у тому числі керівники державних установ.

Покарання

Фігурантам загрожує до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна і забороною обіймати певні посади.

Поліція завершила перший етап спецоперації, але досудове розслідування триває. Правоохоронці працюють над встановленням інших причетних до організації схем незаконного перетину кордону під час війни.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling