Суспільство

З окупації на підконтрольну територію України повернулась сім’я з двома дітьми

22 Квітня 2024 13:19
окупація
Фото: уповноважений Верховної Ради з прав людини

На підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованої Голої Пристані Херсонської області повернули сім’ю із двома дітьми 12 та 5 років.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

“12-річний хлопчик та 5-річна дівчинка разом із батьками виїхали з міста Гола Пристань, яке нині тимчасово окуповане. У будинок українців тричі приходили російські військові з обшуками, а на прохання здійснювати огляд без автоматів, щоб не лякати дітей, отримували відмову”, – йдеться у повідомленні.

Лубінець зазначив, що мешканці міста мають проукраїнську позицію, а підлітки мають сміливість навіть її озвучувати, однак росіяни виводять їх у поле та стріляють біля голови, аби залякати. 

“Чимало мешканців міста постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. З їхніх слів, коли відійшла вода, у місті виявили понад тисячу тіл загиблих, багато кого досі не можуть знайти. Живучи у постійному страху, сім’я не випускала дітей із двору. А після незаконних “виборів”, які проводилися під примусом і обстрілами, сусід-колаборант повідомив, що “нова влада” позбавлятиме батьківського піклування дітей, які не ходять у російську школу”, – розповів омбудсман. 


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling