У Харкові російський герб із фасаду колишньої будівлі консульства РФ у Київському районі наразі неможливо демонтувати.
Про це повідомила громадська організація “Деколонізація. Україна” з посиланням на відповідь голови Київської райадміністрації Неллі Казанжиєвої.
Йдеться про будівлю колишнього російського консульства на вулиці Максиміліанівській, 22, пише Суспільне Харків.
У відповіді райадміністрації зазначено, що ця будівля є пам’яткою архітектури та містобудування місцевого значення. Через це будь-які роботи на об’єкті потребують окремих дозволів.
У документі йдеться, що ремонт, реставрація, реабілітація або пристосування пам’ятки регулюються законом України “Про охорону культурної спадщини” та вимагають суворого дотримання дозвільних процедур.
Саме тому демонтаж російського герба з фасаду будівлі наразі неможливий без проходження відповідної процедури.
