Політика

Сполучені Штати та Філіппіни розпочинають масштабні військові навчання

22 Квітня 2024 09:38
сша, військові навчання
Щорічне розгортання прапора в день початку навчань / Reuters

З 22 квітня по 10 травня Америка та Філіппіни проводитимуть масштабні військові навчання. Вперше за 30 років ці тренування вийдуть за межі територіальних вод Південно-Східної Азії, що загрожує подальшою напруженістю з Китаєм.

Про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що спільні навчання пройдуть на кількох філіппінських локаціях поблизу спірної території Південнокитайського моря і Тайваню, попри попередження Китаю про те, що “напруженість може посилитися”.

У навчаннях під назвою “Балікатан”, що з філіппінської означає “пліч-о-пліч” братимуть участь понад 16 700 військовослужбовців.

У деяких навчаннях також візьмуть участь австралійські й французькі військовослужбовці.

Вперше з часу проведення навчань “Балікатан” у 1991 році, союзники вийдуть за межі 12 морських миль від базової лінії Філіппін біля західної провінції Палаван, яка виходить до Південнокитайського моря.

За словами старшого наукового співробітника Військово-морської науково-дослідної академії НВАК у відставці Цао Вейдуна, “ці навчання виходять за рамки самооборони”, оскільки американські військові вперше розгорнули на Філіппінах ракетну систему, яка може досягти південних провінцій КНР. Водночас філіппінський військовий полковник Майкл Логіко стверджує, що ракетна система буде використана лише для логістичних навчань і не буде застосована, адже ці навчання не спрямовані проти Китаю.

“Намір націлитися на материкову частину Китаю є дуже чітким. Ми також можемо розгорнути відповідне озброєння і засоби оповіщення, щоб мати можливість відповісти”, — зауважив Цао

Крім того, американські та філіппінські війська імітуватимуть потоплення “ворожого корабля” і захоплення трьох філіппінських островів, прагнучи посилити оперативну сумісність своїх збройних сил.

Згідно із заявою посольства США, у межах навчань “Балікатан” відбуватиметься “відстеження змодельованих повітряних загроз і націлювання на них декількох систем протиповітряної та протиракетної оборони”, а також “інтеграція багатосторонніх повітряних і наземних платформ з метою підвищення обізнаності про ситуацію з морською безпекою”.

Крім того, навчання включатимуть кіберзахист та інформаційну війну після того, як Філіппіни зіткнулися з нещодавніми хакерськими атаками.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling