Франція звинуватила Росію у проведенні “цифрової кампанії дезінформації”, в рамках якої від імені відомих французьких ЗМІ поширювалися фейкові новини, спрямовані проти України.
“Франція засуджує ці дії, які не варті постійного члена Ради Безпеки ООН”, – заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна, яку цитує агентство AFP.
#UPDATE France on Tuesday said it had uncovered a major Russian disinformation campaign, with false news items hostile to Ukraine made to look like they were published by prominent French news media ➡️ https://t.co/NyCGZPGavW
— AFP News Agency (@AFP) June 13, 2023
📷 France's Foreign Minister Catherine Colonna pic.twitter.com/3uLLl7RNoa
При цьому вона запевнила, що “ніякі спроби маніпулювання не утримають Францію від підтримки України перед російською агресивною війною”.
“Ця кампанія базується, зокрема, на створенні фальшивих веб-сторінок, що видають себе за національні ЗМІ та урядові сайти, а також на створенні фальшивих акаунтів у соціальних мережах”, – сказала Колонна.
Щонайменше чотири французькі щоденні газети – Le Parisien, Le Figaro, Le Monde і 20 Minutes – стали жертвами диверсії.
За словами Колонна, міністерство закордонних справ Франції само запобігло спробі створити фальшиву копію свого власного веб-сайту.
Вона додала, що російські посольства та культурні центри «активно» брали участь у просуванні кампанії.
“Ця кампанія є новою ілюстрацією гібридної стратегії, яку Росія реалізує, щоб підірвати умови для мирних демократичних дебатів і, отже, підірвати наші демократичні інституції”.
Як повідомляє AFP, Росія використовує методи, у тому числі створення підроблених статей на сторінці, ідентичній у всіх відносинах сторінкам законних сайтів ЗМІ, але з іншими доменними іменами, наприклад, .ltd замість .fr.
Операція, розкрита урядом, є «другою фазою» кампанії, яка вже стала відома у 2022 році, «але з більш витонченими способами дій, спрямованими на те, щоб обійти контрзаходи та бути менш помітною».
Ця так звана операція «Двійник» була задокументована у 2022 році організацією EU Disinfolab та Meta, материнською компанією Facebook.
«Мета сподівалася, що її звіт покладе край операції. Але цього не сталося», — сказало джерело у службі безпеки.