У Чернігівській області ухвалили рішення про обов’язкову евакуацію з прикордоння з 1 липня. Йдеться про 12 населених пунктів у чотирьох громадах, а також про продовження евакуаційних заходів ще у семи селах.
Про це повідомив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Рішення про обов’язкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів у чотирьох громадах ухвалили на запит військових.
- У Корюківській громаді евакуація стосуватиметься сіл Прибинь, Шишківка та Рудня.
- У Городнянській громаді — Лемешівки та Мощенки.
- У Новгород-Сіверській громаді — Вороб’ївки, Каменя, Кам’янської Слободи, Карабанів і Чайкиного.
- У Семенівській громаді — Газопровідного та Олександрівки.
Також ухвалено рішення про продовження заходів обов’язкової евакуації із семи прикордонних сіл, де її оголошували взимку. Охочі жителі виїхали, решта писали відмови.
Йдеться про Гірськ у Сновській громаді, Берилівку в Городнянській громаді, Бучки, Грем’яч і Будо-Вороб’ївську в Новгород-Сіверській громаді, а також Костобобрів і Залізний Міст у Семенівській громаді.
За даними громад та районних військових адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів. Серед них — 120 дітей.
“Алгоритм дій уже напрацьований. Жителів поінформують про місця збору. Всі необхідні служби задіяні. Є затверджені евакуаційні маршрути і транспорт. Розселення людей — обовʼязкова умова. Місця для тимчасового проживання будуть забезпечені”, — йдеться в повідомленні.
Евакуацію мають завершити за два місяці.
