Збірна України повторила національний рекорд за кількістю нагород на чемпіонаті Європи з фехтування. За підсумками Євро-2026 українські спортсмени здобули п’ять медалей: одне “золото” та чотири “бронзи”. Про це повідомляє “Суспільне Спорт”.
Єдину золоту медаль Україні принесла 23-річна Ольга Сопіт, яка перемогла в особистих змаганнях у жіночій рапірі. Цей титул став історичним: уперше українська рапіристка виграла чемпіонат Європи.
Сопіт також здобула бронзову медаль у командних змаганнях у жіночій рапірі. Разом із нею на подіум піднялися Дарія Миронюк, Аліна Полозюк та Крістіна Петрова. Для України це також перша в історії медаль Євро у цій дисципліні.
Ще дві бронзові нагороди українці виграли у командній шпазі. Жіноча команда у складі Олени Кривицької, Яни Шемякіної, Анни Максименко та Інни Бровко не змогла захистити звання чемпіонок Європи, але знову піднялася на подіум.
Чоловіча команда шпажистів у складі Євгена Макієнка, Михайла Краснюка, Романа Свічкаря та Нікіти Кошмана вперше за дев’ять років здобула медаль чемпіонату Європи.
Єдину медаль у шаблі для України виборола Аліна Комащук. Вона дійшла до півфіналу, де зазнала єдиної поразки на турнірі, і стала бронзовою призеркою.
П’ять нагород — це повторення найкращого результату України за кількістю медалей на чемпіонатах Європи з фехтування. Востаннє “синьо-жовті” здобували стільки нагород на континентальній першості 21 рік тому.
За підсумками Євро-2026 Україна посіла четверте місце у медальному заліку. Переможцем стала Італія, яка здобула сім нагород: чотири золоті, одну срібну та дві бронзові.
Другою у медальному заліку стала Франція з десятьма медалями, третє місце посіла Угорщина. Україна з одним “золотом” і чотирма “бронзами” випередила Іспанію, яка замкнула топ-5.
