Економіка

Путін уперше з початку вторгнення зустрінеться з олігархами — Bloomberg

13 Березня 2023 14:41
бізнес, росія

Президент Росії Володимир Путін 16 березня планує побачитися у кремлі з найбільшими бізнесменами. Це буде перша їхня зустріч із початку вторгнення Росії в Україну.

Про це пише Bloomberg із посиланням на заяви джерел, знайомих із підготовкою зустрічі.

Видання зазначає, що це буде зустріч із провідними членами російської спілки промисловців і підприємців (РСПП). Вона відбудеться в той час, коли «уряд щосили намагається покрити зростання витрат, оскільки війна триває вже другий рік, посилює тиск на компанії, щоб ті платили більше податків».

Торішню зустріч з олігархами скасували на тлі бойових дій. У своєму зверненні цього року Путін, за даними джерел Bloomberg, планує зосередитися на темі відновлення економічного зростання.

Тим часом олігархи нібито сподіваються висловити занепокоєння щодо зростання ролі держави в економіці та підштовхнути кроки з лібералізації бізнес-середовища. Йтиметься, зокрема, про скасування кримінального покарання за деякі економічні злочини, з-поміж яких — відмивання грошей.

«Якщо минулого року багато олігархів хвилювалися, що публічна поява з Путіним може зробити їх об’єктами санкцій, то тепер більшість головних членів правління РСПП вже підпадають під обмеження», — зауважує Bloomberg.


Російський союз промисловців і підприємців — лобістська група, яка просуває інтереси бізнесу в Росії. Вона нараховує понад 1000 членів, включно як із приватними, так і з державними компаніями, заводами, а також іноземними й російськими підприємствами.

Одним із найвідоміших членів групи є мільярдер Олег Дерипаска. До речі, він попереджав, що Росія може залишитися без грошей у 2024 році

Ще один із членів правління — олігарх Алішер Усманов. Він торік пішов у відставку, мотивуючи це своїм бажанням. Пояснив, що «хоче зосередитися на благодійності».

Президентом союзу є Олександр Шохін — колишній міністр економічного розвитку РФ.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини