Економіка

FT: РФ фактично націоналізує компанії, які не бажають грати за кремлівськими правилами

15 Червня 2023 11:13
санкції, росія

Російський диктатор Володимир Путін доручив уряду РФ розробити закон, що дає державі пріоритетне право на купівлю зі «значною знижкою» активів західних компаній, які йдуть з російського ринку.

Про це пише The Financial Times з посиланням на секретне розпорядження президента РФ.

Передбачається, що надалі ці активи перепродуватимуться російським компаніям, а прибуток від угод надійде до бюджету. У документі, з яким ознайомилися журналісти видання, також прописано, що покупці активів мають повністю належати Росії або перебувати у процесі вилучення всіх іноземних акціонерів. Нові власники будуть зобов’язані вивести 20% компанії на російський фондовий ринок.

За даними джерел видання, ці та інші ще більш драконівські заходи аж до повної націоналізації компаній обговорюються економічним блоком уряду у відповідь на введені проти Росії західні санкції.

“Економічна команда Путіна хотіла, щоб загроза націоналізації стала частиною методу батога і пряника, спрямованого на покарання західних країн і заохочення тих, хто грає за кремлівськими правилами”, – пише FT.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що серед західних компаній є такі, які припинили платити зарплати або просто пішли з великими втратами. «Якщо компанія не виконує своїх зобов’язань, природно вона потрапляє в категорію „ненадійних“. З такими ми прощаємось. А що потім буде з їхніми активами, це наша справа», – сказав він.

Опитані виданням бізнесмени заявили, що націоналізація в Росії є неминучим і є лише питанням часу, оскільки «державі потрібні гроші».


Відео дня

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини