Суспільство

        В Україні затвердили перелік релігійних організацій для бронювання священників

        Служба в храмі / Фото: Коломийська єпархія УГКЦ
        Служба в храмі / Фото: Коломийська єпархія УГКЦ

        Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) затвердила Перелік критично важливих релігійних організацій, що дозволяє бронювати військовозобов’язаних священників відповідно до Наказу № Н-82/11 від 6 червня 2025 року. До переліку критично важливих релігійних організацій в Україні увійшли 7736 з 30 000 організацій.

        Про це повідомили в Сухопутних військах ЗС України.

        Командування Сухопутних військ Збройних Сил України визнає важливу роль релігійних організацій у забезпеченні духовної підтримки населення в умовах воєнного стану та підтримує законодавчі ініціативи, спрямовані на стабільне функціонування цих установ.

        Водночас у ЗСУ нагадують, що процедура бронювання вимагає чіткого дотримання законодавчих вимог: бронювання священників відбуватиметься за умови офіційного працевлаштування, перебування на військовому обліку в ТЦК та СП, а також підтвердження статусу відповідно до настанов релігійної організації. ЗСУ поважають право релігійних організацій на відстрочку для священників, але наголошують на пріоритетності мобілізаційних потреб для обороноздатності країни.

        За даними Сухопутних військ, лише 7736 релігійних організацій матимуть право на бронювання 100% священників. Усього в Україні 30 тисяч організацій.

        Бронювання також враховуватиме квоти конфесійного представництва для військових капеланів у ЗСУ, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та інших формуваннях.

        Командування Сухопутних військ ЗСУ закликає всі релігійні організації, включені до Переліку, відповідально підійти до процесу бронювання, забезпечуючи достовірність наданої інформації та дотримання законодавчих норм.


        ТОП-новини

        Останні новини

        усі новини
        Gambling