Колишній політичний в’язень Сергій Тихановський вийшов на свободу і вже залишив територію Білорусі. Його звільнення відбулося після візиту до Мінська спецпредставника президента США Дональда Трампа — Кіта Келлога, пише “Наша ніва”.
Сергій Тихановський народився в Горках, виріс у Гомелі та закінчив філологічний факультет місцевого університету. Після навчання займався бізнесом: організовував концерти, відкривав нічні клуби в Мозирі й Гомелі, володів мережею салонів мобільного зв’язку та відеостудією, яка знімала рекламу для відомих брендів.
У 2019 році Тихановський заснував YouTube-канал «Країна для життя», який стрімко набрав популярність. Він подорожував країною, спілкувався з людьми, записував інтерв’ю, у яких білоруси розповідали про свої проблеми та відкрито критикували владу.
У 2020 році Тихановський оголосив про намір балотуватись у президенти, однак його арештували ще до початку кампанії. Кандидаткою стала його дружина Світлана Тихановська, а сам Сергій очолив її передвиборчий штаб. Пікети на її підтримку збирали рекордну кількість людей по всій Білорусі.
29 травня 2020 року під час легального пікету в Гродно Тихановського затримали після провокації з боку силовиків. Через два місяці Лукашенко особисто заявив, що арешт був здійснений за його прямою вказівкою, звинувативши Сергія в спробі «влаштувати Майдан».
«Я дав сигнал по Тихановському. Я переживав за свою країну», — сказав тоді Лукашенко.
У грудні 2021 року Сергія Тихановського засудили до 18 років колонії суворого режиму за чотирма політичними статтями: організація масових заворушень, розпалювання соціальної ворожнечі, перешкоджання роботі ЦВК і організація дій, що грубо порушують громадський порядок. Пізніше до вироку додали ще півтора року — за нібито злісну непокору адміністрації колонії.
Його тримали у повній ізоляції від зовнішнього світу, і понад два роки про нього не було жодної інформації.
За кордоном на Тихановського чекала родина — син Корнєй, донька Агнія та дружина Світлана Тихановська, яка за роки політичної боротьби стала обличчям білоруської опозиції на міжнародній арені.
Звільнення Сергія — це не лише особисте повернення до життя, а й важливий політичний сигнал. Поки неясно, чи є це частиною ширших домовленостей, однак подія може позначити новий етап у контактах між Заходом і Мінськом.
Також на свободу вийшли Наталія Дуліна, Галина Краснянська, Акіхіро Гаєвскі-Ханада та інші. Всього на свободу вийшли 14 ув’язнених.