Правоохоронці затримали харків’янку, яка стежила за місцями розташування українських військових, і передавала дані росіянам, щоб скорегувати ракетні удари.
Затримана жінка працює у дитсадку, повідомили у прес-центрі СБУ.
“За даними слідства, жінку дистанційно завербувала російська розвідка восени 2023 року. У поле зору окупантів вона потрапила через свого знайомого з Куп’янська, який під час захоплення райцентру втік до РФ та приєднався до ворожих військ”, — йдеться у повідомленні.
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2024/04/01100935/photo_2024-04-01_10-01-13-2-737x415.webp)
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2024/04/01100935/photo_2024-04-01_10-01-13-3-737x415.webp)
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2024/04/01100935/photo_2024-04-01_10-01-13-737x415.webp)
Перебуваючи поблизу об’єкту, вона приховано спостерігала за ним, щоб встановити орієнтовну кількість особового складу та військової техніки. Потім отримані відомості підозрювана месенджером передавала своєму російському куратору у вигляді текстових повідомлень з позначенням координат на Google-картах.
Правоохоронці викрили підозрювану на початку ймовірної співпраці з Росією, затримали жінку у власній оселі. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.