Політика

Західна розвідка вже кілька місяців знає ім’я українського спонсора підриву “Північного потоку”, – The Times

8 Березня 2023 12:02
північний потік

Західним розвідувальним колам протягом місяців було відоме ім’я українця – приватного спонсора, який нібито профінансував диверсію на російських газопроводах у Балтійському морі. Але його свідомо вирішили не розкривати, щоб захистити Україну.

Про це пише британське видання The Times.

Як сказано у публікації, вже через тиждень після вибухів на “Північних потоках” співробітники неназваної скандинавської делегації у Брюсселі отримали розвідувальну інформацію про те, що за підривами стоять не американці, росіяни чи поляки, а приватна ініціатива з України. Дипломатам повідомили, що ця інформація не буде оприлюднена.

Як пише видання, ім’я приватного спонсора диверсії – українця, якого не називають, не пов’язане з урядом президента Зеленського.

Ось як видання пояснює, чому ім’я українського спонсора вирішили приховати:

“Судячи з усього, посадовці НАТО хотіли вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною, яка тягла час з постачанням життєво важливої військової допомоги, включаючи танки Leopard 2 та системи ППО IRIS-T. Це цілком справедливо – вони, мабуть, знали, хто несе відповідальність, раніше від адміністрації президента чи міністерства оборони у Києві, які були приголомшені доповіддю та затято заперечують свою причетність”, – йдеться у публікації видання.

Газета відзначає, що “впливова фігура”, яка профінансувала операцію, не мала наміру зміцнювати позиції критиків німецького постачання зброї, які тиснуть на уряд Олафа Шольца.

Газета відзначає, що складна операція включала залучення яхти, елітних водолазів, підроблених паспортів та закупівлю зарядів кумулятивної вибухівки, доступних тільки для газової та нафтової промисловості за спеціальною ліцензією та за великі гроші.

“Його ім’я обов’язково випливе, особливо якщо врахувати, що він залишив своєрідну візитну картку”, – резюмує видання.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини