Ризик російського наступу з Білорусі залишається низьким.
Про це йдеться у звіті американського Інституту дослідження війни (ISW).
Раніше заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ бригадний генерал Олексій Громов повідомив, що загроза повторного наступу з території Білорусі зростає.
На думку аналітиків ISW, такий хід подій залишається малоймовірним у найближчі місяці з огляду на те, що російські сили не мають можливості навіть перекрити українські шляхи постачання із заходу за допомогою наземного наступу. Найближча українська залізнична лінія зі сходу на захід знаходиться за 30 км від білоруського кордону, а Прип’ятські болота надзвичайно ускладнюють ведення маневреної війни через міжнародний кордон у Волинській та Рівненській областях. Автомобільна і залізнична мережа України має достатньо вузлів з Польщею, Румунією, Словаччиною і Угорщиною, щоб російське вторгнення з Білорусі не могло серйозно погіршити українські логістичні лінії, не проникаючи вглиб України, як це зробили росіяни під час битви за Київ, коли російські війська були найсильнішими. Зараз ці сили значно ослаблені.
Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повторив 20 жовтня, що Білорусь може сконцентрувати живу силу на кордоні, щоб зафіксувати українські сили на півночі України і запобігти їх розгортанню в зоні активних бойових дій на півдні і сході України.
Інші ключові висновки ISW
- Білий дім підтвердив, що іранські військові перебувають в окупованому Криму, щоб допомогти російським силам у проведенні атак безпілотників на громадянське населення України та громадянську інфраструктуру.
- Іран надає військову підтримку російським силам в Україні, попри нові міжнародні санкції, ймовірно, частково тому, що його лідери вважають, що їм потрібна допомога Москви, щоб зруйнувати глобальний порядок, який очолює США.
- Російські війська укріплюють обмежені відвойовані позиції на північному сході Харківської області.
- Українські війська просунулися в північній частині Херсонської області, оскільки ЗСУ продовжують свою кампанію з перехоплення.
- Російські сили продовжували проводити наземні операції в Донецькій області, але російські джерела спростували свої заяви про контроль над Бахмутом. Російські сили, ймовірно, продовжують фальсифікувати заяви про наступ в районі Бахмута, щоб зобразити свої успіхи як мінімум в одному секторі на тлі втрат на північному сході і півдні України.
- Російські регіональні уряди та Міністерство оборони Росії продовжують звинувачувати один одного у військових адміністративних прорахунках.