Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що Росія прагне створення світу з поділом на зони впливу, але міжнародна спільнота має протистояти цим планам, підвищуючи ціну війни для агресора та змушуючи Москву прийняти справедливий мир. Про це він заявив під час 31-го щорічного засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ на Мальті.
Про це повідомляє МЗС України.
Сибіга наголосив, що після Другої світової війни Європа не стикалася з такою масштабною жорстокістю: масовими вбивствами цивільних, викраденнями дітей, стратами військовополонених і злочинами, які Москва намагається виправдати власними “інтересами безпеки”. Міністр підкреслив, що вибір українців щодо свого майбутнього не може бути частиною цих “інтересів”, а сама Росія є найбільшою загрозою світовій безпеці.
За словами Сибіги, заяви Росії про прагнення миру є обманом, спрямованим на відволікання уваги від її дій. Він зауважив, що замість припинення війни Росія лише її розширює, тероризуючи цивільне населення ракетними ударами, використовуючи зброю з Ірану та КНДР, залучаючи північнокорейські війська, атакуючи енергетичну інфраструктуру й окуповуючи Запорізьку АЕС.
“Ці дії вимагають рішучої відповіді. Мир можливий лише завдяки силі, а не через поступки агресору. Ми повинні продемонструвати єдність і принциповість, підвищивши ціну війни для Москви та змусивши її прийняти справедливий мир”, — наголосив очільник МЗС.
Сибіга також згадав Будапештський меморандум, назвавши його прикладом шкідливості компромісів за рахунок України, та підкреслив, що територіальна цілісність і суверенітет країни не можуть бути предметом домовленостей.
Він зазначив, що так званий “мирний план” Росії був реалізований у Бучі, Маріуполі, Ізюмі — місцях масових вбивств, зруйнованих містах і викрадених дітей. Україна ніколи не погодиться на такий мир, а її план передбачає лише повне виведення російських військ і відновлення міжнародних норм, закріплених у Гельсінському заключному акті.
“Росія прагне до нової Ялти або Мінська, намагаючись встановити правила через силу та розділ територій. Але ми не допустимо цього. Натомість ми боремося за справедливий мир і повагу до принципів для всіх. Майбутнє вирішується тут і зараз, в Україні”, — підсумував Сибіга, закликавши до геополітичної визначеності України як частини євроатлантичної спільноти.