Суспільство

США купуватимуть українське зерно для регіонів світу, яким загрожує голод

20 Серпня 2022 21:00

Сполучені Штати протягом найближчих кількох тижнів закуплять в України близько 150 тис. тонн зерна для майбутнього постачання продовольчої допомоги в рамках угоди про відновлення зернового експорту з українських чорноморських портів. Девід Бізлі, голова Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) ООН, повідомив про це агенцію «Ассошіейтед Прес».

Кінцеві пункти призначення зерна поки не підтверджені, переговори з цього приводу продовжуються, сказав Бізлі. Проте, заплановане постачання – одне з кількох, які зараз проводить агентство ООН з боротьби з голодом – більш ніж у шість разів перевищує кількість зерна на судні, яке було направлено агентством з України до району Африканського Рогу на північному сході континенту, мешканцям якого загрожує голод .

Останнім часом мешканці регіону, до якого відносять Джибуті, Сомалі, Судан та Ефіопію, зіткнулися із голодом через посуху. У Сомалі від недоїдання вже загинули тисячі людей, а всього в регіоні, за даними ООН, голодують 22 мільйони людей.

За словами Бізлі, довгоочікуване судно з України доставить до регіону 23 тис. тонн зерна, чого достатньо, щоби прогодувати 1,5 мільйона людей протягом місяця. Очікується, що судно пришвартується в Джибуті 26 або 27 серпня, а пшеницю передбачається відправити по суші на північ Ефіопії, де мільйони людей у ​​регіонах Тиграй, Афар та Амхара зіткнулися не лише з посухою, а й міжетнічним конфліктом.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш повідомив у суботу, що відповідно до укладеного минулого місяця угоди про відновлення експорту зерна з України, яке припинилося відразу після російського вторгнення, Київ уже експортував із країни понад 650 тисяч тонн зерна.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини