Лонгріди

The Daily Beast: Хто підірвав авіабазу у Новофедорівці

10 Серпня 2022 14:41

Після того, як у вівторок було помічено кілька потужних вибухів, які прогриміли на російській військовій авіабазі в Криму, виникли запитання щодо версії подій Кремля, пише The Daily Beast.

У соцмережах поширили відео вибухів на базі в Саках на підконтрольному Росії півострові. У заяві російського міністерства оборони стверджується, що вибухи були спричинені детонацією авіаційних боєприпасів, хоча не було надано жодних пояснень щодо того, що спричинило вибух боєприпасів. Там також стверджували, що постраждалих, а також пошкоджень авіаційної техніки на місці внаслідок вибухів немає. "Вживаються заходи щодо гасіння пожежі та з'ясування причин вибуху", – додали в відомстві, передають російські держЗМІ. «Згідно з повідомленням з місця, пожежа не зазнала обвалуваного складу боєприпасів на аеродромі».

Незважаючи на заперечення Кремля, швидко виникла суперечлива історія. Неназваний український військовий чиновник заявив New York Times, що за вибухами дійсно стоять українські сили. «Це була авіабаза, з якої регулярно злітали літаки для ударів по наших військах на південному театрі бойових дій», — повідомило джерело, додавши, що в атаці «був використаний апарат виключно українського виробництва».

Різні історії щодо причин вибухів на авіабазі приєдналися до зростаючого списку спірних подій в Україні за останні тижні. І Київ, і Кремль звинуватили один одного у вибухах, які засудили міжнародне співтовариство на найбільшій у Європі атомній електростанції – Запорізькій. І обидві ворогуючі сторони тицьнули один на одного пальцем за начебто авіаудар по в’язниці в Оленівці , внаслідок якого загинули десятки українських військовополонених.

Незалежні аналітики, переглядаючи кадри вибухів у Криму, також поставили запитання щодо останньої історії Кремля. Аналітик розвідки з відкритих джерел Олівер Александер особливо зацікавився тим, що два вибухи спалахнули майже одночасно, незважаючи на те, що вони були на деякій відстані один від одного. «Ці два вибухи сталися майже одночасно, тому я не думаю, що це був нещасний випадок», — сказав Александер The Daily Beast. Це було б дуже малоймовірно, якщо б вони не трапилися точно в один і той же час».

Тому Александер вважає, що вибухи, ймовірно, були українською атакою. «Я справді не можу уявити, що ще це може бути», — каже він. «Звичайно, якби це був лише один вибух, це міг би бути нещасний випадок, всяке трапляється. Я не можу сказати нічого напевно, доки завтра не побачу супутникові знімки, на яких можна буде побачити, що саме було влучено, але здається, що обидва місця зберігання боєприпасів були вражені майже одночасно, що здається дивним як для нещасного випадка».

Лінія російського міністерства оборони про те, що втрат не було, також може виявитися неправдою, припускає Александер, враховуючи тривожну близькість вибухів до цивільних будинків. «Я точно не знаю, хто там живе — це також можуть бути будинки для солдатів і таке інше, але в них все ще є сім’ї», — каже він. «Я не знаю, яка ситуація, чи вони евакуйовували цю територію раніше, чи що. Але тих будинків, мабуть, уже немає».

Крім відеодоказів, Александер каже, що спростування відповідатиме стратегії Кремля, коли мова заходить про потенційно незручні військові історії. Він наводить приклад наративу Кремля навколо квітневого затоплення російського військового корабля «Москва », корабля, який отримав тепер безсмертний бойовий клич острова Зміїний: «Російський військовий корабель, іди до біса». Українські сили стверджували, що знищили «Москву» протикорабельними ракетами, тоді як міністерство оборони Росії висунуло мінливий калейдоскоп історій про загибель судна, стверджуючи, що спочатку випадкова пожежа спричинила вибух боєприпасів на борту, перш ніж корабель затонув у штормовому морі.

«Зазвичай вони починають із заперечення, — каже Александер, — потім [вони називають це] нещасним випадком, а потім просто мовчать».


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини