Думки

Нас такі вибачення не влаштовують

8 Серпня 2022 18:47
Дмитро КУЛЕБА

Постачання зброї від партнерів набирає обертів і змінює ситуацію на фронті на користь України. Саме тому зупинити ці постачання – завдання номер один для росії. Ще з квітня вони намагаються підірвати політичну готовність партнерів постачати зброю.

Росія робить на це максимальну ставку – десь власними руками та мережами ботів, десь через проплачені чи афілійовані ЗМІ, десь через філігранні проникнення в авторитетні іноземні медіа, десь просто допомагають корисні ідіоти.

Маніпуляції примітивні, але небезпечні: ніби зброя “зникає” або може потрапити “не в ті руки”, “підживлює конфлікт замість врегулювання”, ну і загалом, “росіяни, звісно, погані, але й українці не янголи” і т.ін.

Першу хвилю подібної брехні Україна збила ще в травні-червні. Нині росіяни заходять на друге коло. Я не знаю, чи маніпулятивний звіт Amnesty і брехливий фільм CBS, які вийшли майже одночасно, пов’язані з російським урядом. Але я точно знаю, що обидві організації та автори цих бездоказових “шедеврів” завдали несправедливого і нічим не спровокованого інформаційного удару по Україні абсолютно синхронно з російською пропагандою.

Внаслідок скандалу і під шаленим публічним тиском, Amnesty та CBS вибачилися. На жаль, вибачення не менш недолугі, ніж їхня причина.

Amnesty написала лист журналістам із серії “ми позицію не змінюємо, але вибачте, якщо завдали вам страждань”.

CBS визнали, що все перекрутили, видалили фільм та пообіцяли його змінити. Але примудрилися навіть у вибаченні напустити туману про постачання зброї.

Нас такі вибачення категорично не влаштовують. Крім того, шкода вже завдана. Хто буде відповідати за неї?

Від CBS чекаємо на внутрішнє розслідування та публічного з’ясування, хто допустив в ефір російську пропаганду та з якою метою.

Від Amnesty чекаємо, що ця інституція приборкає свою гординю і вибачиться не лише за біль, завданий українцям, а й за зґвалтування правди і реальності цієі війни.

Але є і гарні новини. Вся ця брехня наразі не досягає цілей. Жоден партнер чи організація у спілкуванні з Україною не озвучували закидів, подібних до маніпуляцій Amnesty чи CBS. І ця брехня жодним чином не вплинула на постачання зброї і не підірвала високий рівень довіри між Україною та партнерами.

Партнери чудово знають де, скільки чого передали і як це використовується. На щастя, інформацію вони отримують не від Amnesty та CBS.

Команда Президента Зеленського продовжує системну роботу з протидії російським маніпуляціям. Але це битва, в якій ніколи не вдасться перемогти раз і назавжди. Росіяни отримують по пиці, відходять, а потім заходять на нове коло. Тому потрібно об’єднувати всі зусилля. До вас три прохання:

1. Зберігаємо спокій і тримаємо стрій.

2. Нагадуємо в соцмережах, в контактах з журналістами та експертами, з простими громадянами інших країн, що Україна потребує більше зброї для перемоги.

3. Не поширюємо брехню про Україну, навіть якщо вона емоційно спокуслива, а поширюємо офіційну інформацію від уряду України та її партнерів.

Україна під прицілом багатьох хто не бажає нашому народу перемоги. Але ми продовжимо спільно боротися та перемагати.

Оригінал


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини