Політика

В Астані пояснили, чому Казахстан проголосував проти резолюції ООН щодо Криму

казахстан, оон

У Міністерстві закордонних справ Казахстану пояснили причину голосування країни проти резолюції із засудженням дій Росії у Криму, передає Tengrinews.kz.

15 грудня в Нью-Йорку було прийнято резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Положення в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі”. Казахстан голосував проти цієї резолюції.

“При голосовании Казахстан исходил из следующего. Наша страна выступает за мирное урегулирование конфликта в Украине в соответствии с Уставом ООН. При этом мы выступаем за суверенитет и территориальную целостность Украины. Наша принципиальная позиция: данный вопрос – положение в области прав человека в Автономной Республике Крым и городе Севастополе – должен рассматриваться в специальном органе ООН, а именно в Совете по правам человека (СПЧ) ООН.

При этом согласно резолюции Генассамблеи ООН № 60/251 о Совете по правам человека ООН СПЧ должен в своей деятельности руководствоваться принципами неизбирательности, объективности и избегать политизации. В настоящее время Казахстан наряду с другими 46 странами является членом СПЧ ООН. Как и ранее, когда Казахстан был членом СПЧ в 2013, 2015 годах, мы исходили и исходим из принципа не навредить, а помочь в преодолении проблемных вопросов”, – заявив на брифінгу офіційний представник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров.

Як зазначив представник МЗС, позиція Казахстану щодо даної резолюції є послідовною та незмінною.

“Казахстан придерживался аналогичной позиции по данной резолюции в ходе голосования на 71-й в 2016 году, 72-й в 2017 году, 73-й в 2018 году, 74-й в 2019 году, 75-й в 2020 году и 76-й в 2021 году сессиях Генассамблеи ООН. С 2016 года мы продолжаем одинаково голосовать по этой резолюции. В последние две недели информация, которая имеет эмоциональный окрас в наших соцсетях, привела к тому, что общество начало бурно обсуждать, якобы Казахстан принял какие-то интересы, МИД неправильно работает”, – додав він.

Смадіяров зазначив, що останні два тижні інформація набула емоційного забарвлення в мережі і суспільство стало бурхливо реагувати, не зрозумівши суть ситуації.

Генасамблея ООН 15 грудня ухвалила резолюцію, яка засуджує порушення прав людини в Криму. Проти цієї резолюції категорично заперечувала Росія.

Москву в цій резолюції не влаштовує все, починаючи з її назви: “Становище в галузі прав людини у тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна”. Ця резолюція насамперед засуджує окупацію Криму Росією та підтверджує невизнання його анексії.

Резолюцію підтримали 82 країни, 80 утрималися та 13 були проти, зокрема Білорусь, Казахстан, Еритрея, КНДР, Іран, КНР, Зімбабве.


Теги: ,

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Актуальне відео
ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling