Кримінал

У Криму активістку Ірину Данилович засудили до семи років колонії

крим

Суд у Феодосії в анексованому Росією Криму засудив медсестру та громадську активістку Ірину Данилович до семи років колонії загального режиму та штрафу у 50 тисяч рублів за звинуваченням у незаконному придбанні та зберіганні вибухівки. Про це повідомляє видання “Ґрати” із зали суду.

ФСБ стверджує, що Данилович зробила пристрій із 200 грамів вибухової речовини та медичних голок і зберігала його у підкладці футляра для окулярів.

Сама Данилович заперечує провину та стверджує, що вибухівку їй підкинули під час обшуку співробітники ФСБ, коли вона відмовилася визнавати себе у держзраді та співпраці зі Службою безпеки України. Слідство у справі про держзраду щодо Даниловича триває.

Виступаючи з останнім словом, Данилович сказала, що вона – не перша, стосовно кого співробітники ФСБ застосували брудні методи, щоб посадити за ґрати. “Репресивна машина влаштувала мою показову кару з метою змусити замовкнути не тільки мене, а й інших людей, зародити в них страх, якщо в комусь ще за ці вісім років він не зародився”, – сказала Данилович і нагадала про десятки кримчан, які зникли після анексії Криму. Деяких знайшли потім убитими, але доля багатьох досі невідома, нагадала вона.

Ірина Данилович працювала медсестрою в одному із пансіонатів Коктебеля. Вона перестала виходити на зв’язок 29 квітня. У той же час у будинку, де вона мешкала, без її участі співробітники ФСБ Росії провели обшук. За підсумками обшуку у батьків Данилович були вилучені всі телефони і кілька днів вони не могли нікому повідомити про те, що сталося. Під час обшуку батькові Ірини повідомили, що його доньку заарештовано на десять діб за “передачу несекретної інформації”.

11 травня адвокат Данилович Айдер Азаматов з’ясував, що активістка перебуває у СІЗО Сімферополя. Данилович розповіла адвокату, що співробітники ФСБ затримали її та відвезли у безлюдне місце, де відібрали телефони та сумку. Після цього її понад тиждень тримали у підвалі управління спецслужби у Сімферополі, змушуючи під тортурами підписати свідчення.

Ірина Данилович також співпрацювала з виданням “INжир media” та правозахисним проектом “Кримський процес”. Вона захищала інтереси медпрацівників на анексованому Росією півострові та багато писала про порушення їхніх прав. У червні була внесена Мін’юстом до списку ЗМІ-іноагентів.


Теги:

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling