Марина Порошенко звернулася до суду, щоб розділити з чоловіком майно на понад 17 мільярдів гривень. Вона претендувала на найприбутковіші активи, зокрема контроль над інвестфондом “Прайм Ессетс Кепітал”.
Про подробиці гучної цивільної справи про поділ майна подружжя Порошенків пише видання “Главком”.
Відомо, що у березня 2025 року дружина Марина Порошенко звернулася до Крижопільського районного суду Вінницької області, щоб розділити спільне нажите з чоловіком майно на суму 17,1 млрд гривень. За інформацією “Главкома”, дружина експрезидента хотіла закріпити за собою найцінніше майно, яке приносить стабільний значний дохід. Йдеться про контрольний пакет (8190 акцій або частка 78,93%; вартість цих акцій оцінено у 8,33 млрд грн) закритого недиверсифікованого корпоративного інвестиційного фонду “Прайм Ессетс Кепітал”. Майже 20 років незмінним його власником є Петро Порошенко.
Колишня перша леді також претендувала на мільйони чоловіка, які лежать на рахунках Міжнародного інвестиційного банку і “РВС Банку”
Згідно з позовом про поділ майна подружжя, за Петром Порошенком мали залишитися:
- мотоцикл Honda CMX 1100D, 2021 року випуску;
- напівпричіп King Trailers GTS443-17.5, 2001 року випуску;
- автомобіль Volvo S90 2.0 T8, 2021 року випуску;
- 93,93% частки у статутному капіталі ТОВ “Фірма Екран” (за даними аналітичної системи Youcontrol, з лютого 2016 року це підприємство перебуває у стані припинення);
- невиплачена частина прибутку від Sequent Schweiz AG (попередня назва “Ротшильд Траст”) на суму 20 млн доларів;
- 3,19 млрд гривень готівки;
- 43 картини;
- скульптура довгоногого слона Сальвадора Далі, яку у 2012 році Порошенку придбав за $338,5 тис. на аукціоні на Sotheby’s у Нью-Йорку.
Вартість вищеперелічених творів мистецтва на дату позову Марини Порошенко складала 100,4 млн євро — понад 4,5 млрд гривень.
“У підсумку Крижопільський районний суд ухвалив неочікуване рішення для позивачки та її чоловіка: закрив провадження в справі за відсутності предмета спору. Феміда зазначила: згідно зі статтею 71 Сімейного кодексу, майно, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом”, — йдеться в публікації.
На думку суду, у цьому випадку є усна домовленість про поділ майна. До того ж позивачка не надала доказів про неможливість добровільно оформити домовленість про поділ майна, яке зазначено у позові із присудженням відповідних об’єктів майна кожному із подружжя, як досягли згоди сторони.
Ухвала райсуду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду.
Нагадаємо, раніше Національний банк України оштрафував АТ “Міжнародний інвестиційний банк”, власником якого є Петро Порошенко, на 20,5 млн грн за порушення законодавства щодо відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом.