Політика

Ненсі Пелосі залишає посаду спікера Палати представників

17 Листопада 2022 21:01
сша

Ненсі Пелосі, яка очолювала демократів у Палаті представників Конгресу США майже два десятиліття, оголосила, що йде зі своєї посади.

82-річна Пелосі є найвпливовішим демократом у Конгресі та першою жінкою, яка обійняла посаду спікера Палати представників.

Вона продовжуватиме представляти свій каліфорнійський округ у нижній палаті Конгресу.

Її звільнення пов’язане з тим, що республіканці, за прогнозами, повернуть собі контроль над Палатою представників після проміжних виборів.

Республіканець Кевін Маккарті висунув кандидатуру партії на посаду спікера нового Конгресу і, ймовірно, змінить Пелосі на посаді спікера.

“Ніколи б не подумала, що пройду шлях від домогосподарки до спікера Палати представників”, – зізналася Пелосі у своїй заяві.

“Я не домагатимуся переобрання в лідери Демократичної партії на наступному конгресі. Настав час, коли нове покоління очолить фракцію демократів”, — сказала вона.

Пелосі виступатиме спікером до січня, коли до влади прийде новий Конгрес, і залишиться в ньому до січня 2025 року.

Очікується, що конгресмен від Нью-Йорка Хакім Джефріс займе найвищу керівну посаду демократів у Палаті представників, що зробить його першим чорношкірим лідером меншини в історії США.

Спікер Палати представників – це посада в Конгресі, зазначена у Конституції США. Після віце-президента він є наступним у черзі на пост президента.

Спікер, його заступники та голови комітетів визначають, які законопроекти розглядатимуть і голосуватимуть. Вони встановлюють порядок денний та визначають правила, що регулюють дебати.

Ненсі Пелосі вперше зайняла місце в Конгресі 1987 року.

Пелосі стала лідером меншості у 2003 році — ця посада належить лідеру опозиції у Палаті представників.

2006 року демократи вперше за більш ніж десятиліття взяли під свій контроль Палату представників, і вона стала першою жінкою, яка очолила велику партію в Конгресі.

Пелосі знову стала лідером меншості через чотири роки, але повернулася в крісло спікера в 2018 році.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини