Економіка

"Росія заплатить": Мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів зросли до $188 млрд

10 Серпня 2022 17:04

За останній тиждень сума прямих задокументованих збитків інфраструктури зросла на $2.1 млрд і станом на 8 серпня 2022 року вже складає $110.4 млрд. Про це повідомляє Київська школа економіки (KSE).

Дана оцінка є результатом спільної роботи KSE Institute, урядових органів та партнерськими організаціями в рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни.

У нових обрахунках найбільша зміна відбулася в оцінці збитків інфраструктури, які вже сягають $33.4 млрд. Команда проекту одержала детальну інформацію від Міністерства інфраструктури щодо пошкоджених та зруйнованих мостів, що дозволило обрахувати ці збитки та продовжити вдосконалення методології. За останніми даними внаслідок бойових дій пошкоджено або зруйновано 304 мости та мостові переправи на $1.8 млрд.

Проводяться роботи із відновлення автомобільної інфраструктури України. За інформацією Міністерства інфраструктури, на сьогодні вже відновлено проїзд 49 штучними спорудами на автодорогах державного значення, з них найбільше відновлено об’єктів у Київській (20) та Чернігівській областях (17).

Також на поточному тижні збитки сфер культури, туризму та спорту склали $1.3 млрд. Збільшення цієї суми на $400 млн повʼязане зі зростанням кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів та надходженням оновлених даних від Міністерства розвитку громад та територій.

Загалом з початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15.3 тис багатоповерхівок, 115.9 тис приватних будинків, 388 підприємств, 43.7 тис одиниць сільськогосподарської техніки, 1991 магазинів, 511 адмінбудівель, 106.1 тис легкових авто, 764 дитсадки, 934 медзаклади, 634 культурні споруди, 119 обʼєктів соціальної сфери.

Станом на 8 серпня сума непрямих втрат галузей зросла до $129.1 млрд. У порівнянні з останніми обрахунками непрямі втрати зросли на $300 млн. Найбільша частка непрямих втрат внаслідок повномасштабної війни, яку розпочала Росія, сфері промисловості та українським підприємствам — $29.8 млрд. На другому місці за обсягом непрямих втрат — агропромисловий комплекс та земельні ресурси, на $23.4 млрд. Ще $18.2 млрд — непрямі втрати інфраструктури.

За оцінками експертів проєкту «Росія заплатить», мінімальні потреби у відновленні зруйнованих активів за останній тиждень зросли на $3 млрд і сьогодні складають $188 млрд. Зростання суми потреб повʼязане зі збільшенням кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів інфраструктури та сфер культури, туризму і спорту, які потребують відбудови. Так, на відновлення зруйнованих та пошкоджених обʼєктів інфраструктури вже сьогодні потрібні щонайменше $44.6 млрд. А потреби у відновленні культурних, туристичних та спортивних споруд зросли на $700 млн і складають $2.3 млрд.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини