Політика

Черговий фейк кремля: рашисти повідомляють про нібито 100 тисяч "добровольців з КНДР"

9 Серпня 2022 08:44

Прокремлівський журналіст ігор коротченко в ефірі одного з російських ток-шоу федерального каналу «росія-1» запустив фейк про 100 тисячне військо солдатів КНДР, яких начебто направить воювати разом з російськими солдатами у війні проти України.

Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

За словами Ігоря Коротченка, «уряди» ОРДЛО можуть підписати угоду з Пхеньяном про направлення «добровольців» із Північної Кореї.

При цьому пропагандист заспівав дифірамби північнокорейському режиму, підкресливши, що КНДР має «багатий досвід ведення контрбатарейної війни».

Ймовірно, це був натяк на протидію успішним ударам ЗСУ за допомогою західної зброї по окупантам рф.

Наразі офіційний Пхеньян не підтверджує таку пропозицію, проте російська пропаганда вже підхопила повідомлення про «інтернаціональну допомогу КНДР». Подібні заяви вже звучать в російському міністерстві оборони.

Лідер КНДР Кім Чен Ин один з небагатьох світових політиків, який публічно заявив про повну підтримку дій режиму Путіна.

Як зазначається, 13 липня Пхеньян визнав «незалежність» тимчасово окупованих російською армією територій Донбасу. У відповідь Україна ухвалила рішення розірвати дипломатичні відносини з КНДР.

Регулярна армія КНДР налічує понад 1 млн. осіб, ще 4,5 млн. осіб числяться в збройному резерві. Таким чином, КНДР у разі війни може виставити армію, рівну за чисельністю однієї п’ятої населення країни.

Але чому подібні наративи є суто пропагандистським кроком і їх реалізація є малореальною?

По-перше, міст «Дружби» – єдина логістична артерія між КНДР та росією. Від цієї точки до України – понад 10 тисяч кілометрів колії. Навіть спроба перевезти залізницею зі Сходу сотні вагонів з 100 тисячами північнокорейців призведе до логістичного колапсу, який паралізує всю життєдіяльність регіонів росії. Навіть поверховий розрахунок вказує, що для такої передислокації військ для стягування до українського кордону знадобиться не менше 5 місяців.

По-друге, російське командування не може повною мірою забезпечити необхідним свою армію, не говорячи про таку масу іноземців.

По-третє, спроба координації дій та командування багатомовними підрозділами призведе до втрати керованості та хаосу в російській армії.

По-четверте, незважаючи на мільйонну армію, корейському диктатору самому потрібні 100 тисяч солдатів для стримування невдоволення власного народу та протистояння з Південною Кореєю та НАТО.

Отже, фейк про «добровольців з КНДР» є продовженням розгорнутої з березня пропагандистської кампанії з поширення серед аудиторії, у т.ч. західної тези про готовність деяких іноземних «союзників» надати допомогу російській армії. Заява про допомогу Північної Кореї з’явилася на тлі того, що кілька російських держав-сателітів уже надають так звані добровольчі сили.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling