Суспільство

В'язні розповіли, як Пригожин вербував їх у ПВК "Вагнера"

6 серпня 2022
16:15
866
Поділитися:

Видання «Медіазона» опублікувало розповіді двох російських ув'язнених про візити до їхньої колонії бізнесмена Євгена Пригожина (його ще називають "повар Путіна"), який пропонував засудженим взяти участь у війні в Україні в обмін на гроші та помилування.

За словами ув'язненого з ВК-4 Тульської області, Пригожин приїжджав туди 25 липня. Виступаючи перед ув'язненими, він зізнавався, що сам «відсидів на сєвєрах».«У мене особливі повноваження від президента, мені п**уй на всіх, мені потрібно виграти цю бісову війну за будь-яку ціну», – цитує Пригожина ув'язнений.

Інший ув'язнений із ВК-2 Ярославської області розповів, що Пригожин приїхав до них 1 серпня; на зустріч із ним вигнали майже всіх, у тому числі тих, хто перебував на карантині. «Лисий, невисокий» чоловік у роках та із зіркою героя Росії на грудях представився Євгеном Пригожиним, його супроводжували кілька озброєних людей.

«Ми не збройні сили, а справжнісінька воєнізована ОЗУ (організоване злочинне угруповання).Мої хлопці заходять до африканських країн і за два дні не залишають там нічого живого, і зараз так само розносять ворогів в Україні. Ваше рішення служити у ПВК — це угода з дияволом. Якщо ви вийдете звідси зі мною, то або повернетеся вільною людиною, або помрете. Ви будете зобов'язані вбивати ворогів та виконувати накази керівництва. На тих, хто поверне назад, чекає розстріл на місці», — цитує в'язень по пам'яті промову людини, яка назвалася Пригожиним.

За словами співрозмовника «Медіазони», бізнесмен розповів, що ув'язнених уже «експериментально» використали на війні, і з 42 осіб нібито загинули лише п'ять людей. "Каже, вони билися, як леви, напали з одними ножами на якийсь опорник і всіх там вирізали", - цитує Пригожина ув'язнений. Бізнесмен також нібито сказав, що вважає за краще наймати не «побутових вбивць», а «свідомих».

За словами обох джерел, у своїх виступах Пригожин оцінив ймовірність загибелі ув'язнених у 15%. Кількість співрозмовників, які побажали вирушити на війну, оцінили в одному випадку в 100-150 осіб, в іншому — як мінімум 200. Після від'їзду Пригожина ув'язнених позбавили доступу до сервісу Zonatelecom, який дозволяє їм дзвонити і відправляти листи.

"Медіазона" зазначає, що основні деталі візиту Пригожина в розповідях обох ув'язнених збігаються. Співрозмовники видання при цьому не знайомі між собою.

Євген Пригожин вважається керівником ПВК «Вагнер», яку влада Росії використовує для участі у військових конфліктах за кордоном. Сам він це заперечує. Публікації про те, що ПВК почала вербувати ув'язнених для участі у війні в Україні, з'явилися у липні.

Теги: пвк

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал


Сьогодні
більше новин
delta = Array ( [1] => 0.00090289115905762 [2] => 0.020528793334961 )