Харківські оперативники викрили групу шахраїв, які ошукували громадян з використанням інтернет-ресурсів.
Як повідомили в поліції, зловмисники, які налагодили злочинну схему власного збагачення, керували процесом з харківського слідчого ізолятора. Слідством встановлено, що аферисти діяли тривалий час на всій території України, за який скоїли близько 50 епізодів злочинів.
На початку серпня 2022 року до Управління карного розшуку ГУНП в Харківській області надійшла інформація про те, що 23-річна мешканка Рівненської області постраждала від шахрайських дій невідомих. Зловмисники з використанням відомої платформи онлайн-оголошень з продажу товарів в мережі інтернет запропонували потерпілій придбати доїльний апарат. Дівчина перерахувала аферистам на банківську картку 4 400 гривень, але товар так і не отримала. Рівненські поліцейські відкрили за вказаним фактом кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. В ході проведення оперативних заходів правоохоронці встановили, що особи, які можуть бути причетні до скоєння цього правопорушення, перебувають у слідчому ізоляторі міста Харкова. Для викриття групи зухвалих злодіїв рівненські оперативники звернулися по допомогу до харківських колег.
Працівники карного розшуку Харківщини відразу взяли дану інформацію у розробку. Завдяки чітким та грамотним діям кількох оперативних підрозділів обласного главку поліції вдалося швидко вийти на слід шахраїв. Ними виявилися двоє чоловіків 24 та 25 років, засуджені за вчинення грабежу, розбою, шахрайства та створення злочинної організації.
Відбуваючи покарання у харківському СІЗО, зловмисники налагодили схему скоєння так званих «інтернет-шахрайств», використовуючи мобільні пристрої, інтернет та різноманітні інтернет-ресурси: OLX, Instagram, RST тощо.
В ході проведення обшуку камери слідчого ізолятора у вказаних осіб поліцейські вилучили три мобільних телефони, у яких було встановлено мобільні додатки кількох українських банків.
На картки цих установ потерпілі пересилали кошти, які надалі шахраї банківськими переводами онлайн перераховували своїм посібникам, що знаходяться на волі.
Шахрайська схема діяла тривалий час, за який зловмисники скоїли на території України щонайменше близько 50 злочинів. Зараз тривають подальші заходи щодо збору доказів, що підтверджують злочинну діяльність вказаних осіб.