Політика

Радниця Орбана пішла з посади після його расистської промови

27 липня 2022
07:48
664
Поділитися:

Радниця прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Жужа Хегедюш пішла з посади після скандальної промови Орбана, у якій він говорив про "чистоту нації" і "занепад Європи".

Про це повідомляє HVG.

Хегедюс відповідала за питання соціальної інклюзії і загалом, як зазначають, приятелювала з Віктором Орбаном близько двох десятиліть. У вівторок 26 липня вона попросила про відставку та надала журналістам листа, якого надіслала Орбану вранці.

У тексті радниця пише, що з прикрістю змушена завершити співпрацю з Орбаном у зв’язку з його "ганебною позицією". За її словами, рішення вже визрівало певний час через послідовні антиліберальні кроки прем’єра, а після промови Орбана, яка суперечить усім її базовим цінностям, у неї не залишається вибору.

"Хоча Ви ніколи не обмежували мою свободу дій, я тепер маю публічно розірвати зв’язки через те, що пролунало у Тушваньош", - заявила Жужа Хегедюс.

Далі вона називає промову Орбана відкрито расистською і "такою, що сподобалась би і Геббельсу", та зазначає, що "у найбільших жахах не могла уявити", що прем’єр зайде настільки далеко.

Хегедюс написала листа не лише прем'єру, а й головному рабину Угорщини - який серед перших засудив промову прем'єра - зі словами підтримки.


Теги: орбан

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал


Сьогодні
12 серпня 2022
більше новин
delta = Array ( [1] => 0.00078296661376953 [2] => 0.025927066802979 )