Коноплі використовують людиною не одне століття. Цю культуру активно вирощували за часів Радянського Союзу, її використовували для одягу, будівельних матеріалів і навіть продуктів харчування. Згодом сфера коноплярства стала забороненою через потужну політику дезінформації про наркотичний ефект цієї рослини.
Але попри це у світі активно працюють кілька сотень підприємств з вирощування та обробки продуктів коноплярства. Продукція з цієї рослини активно використовується у харчовій сфері, косметології та медицині.
Насіння конопель – сучасний суперфуд
Особливу цінність представляють насіння конопель, що містять велику кількість поживних речовин, мінералів та цінних олій. Адепти здорового харчування використовують насіння цієї рослини як суперфуд, який містить велику кількість рослинного білка. Унікальний вітамінний склад наповнює організм енергією та бадьорістю. Регулярний прийом цього продукту покращує самопочуття та травлення.
Щоб повною мірою отримати заряд енергії на цілий день, рекомендується щодня використовувати конопляну олію і готувати кашу з насіння цієї рослини. Харчові суперфуди важливі для повноцінного розвитку організму, що росте, тому їх потрібно включати в раціон дітей і підлітків для зміцнення імунітету.
Насіння конопель у своєму складі містить Омега-3 жирні кислоти, залізо, цинк, фосфор, калій і марганець, а також рідкісний вітамін В8. Продукція з конопель знижує рівень холестерину, знижує ризик атеросклерозу та запобігає розвитку серцево-судинних захворювань. Фітин позитивно впливає печінку, а пектин відновлює мікрофлору в кишечнику.
Використання конопель у промисловості
Сама рослина активно використовується у промисловості. З нього виготовляють:
Канати та мотузки. Волокна конопель настільки міцні, що з ними можуть позмагатися лише сучасні синтетичні матеріали. Мотузки з конопель використовують у будівництві та машинобудуванні.
Взуття з конопель довговічне і міцне, добре переносить навантаження і не створює парникового ефекту завдяки природному походженню.
Тканина з конопель за міцністю та довговічністю може позмагатися навіть із льоном. Вона зберігає свій первісний зовнішній вигляд навіть при щоденному носінні, пропускає повітря та ідеально підходить для жаркого клімату.
Снасті для суден. Конопляне волокно настільки міцне та довговічне, що не псується при тривалому контакті з водою, особливо солоною. Полотно з конопель використовують для виготовлення вітрил, а з волокон роблять різне оснащення.
Джерело: https://dubaseed.com/ua/