Служба безпеки України повідомила про підозру колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ (МП), який координував поширення прокремлівських поглядів у регіоні з Московськии патріархом Кирилом та входив до його найближчого оточення.
Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Зазначається, що митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема Криму.
Вказівки з Москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей у Росії.
Слідство встановило, що у церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях РФ. У цих книгах російські “автори” ставили під сумнів українську державність та вихваляли кремлівський режим.
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2022/12/02132103/317932129_503893528504229_8726357405057150863_n-737x415.jpg)
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2022/12/02132103/317942516_503893548504227_5064706577153069199_n-737x415.jpg)
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2022/12/02132103/318092262_503893598504222_8567544133125185812_n-737x415.jpg)
Під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили велику кількість ворожих друкованих матеріалів, а також документи із доказами листування з московськими “кураторами”.
Відповідно до висновків незалежної експертизи, злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України.
Митрополиту повідомили про підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу.