СБУ затримала інформатора РФ, який збирав розвіддані про оборону Південноукраїнської АЕС. Це вже другий викритий агент російських спецслужб, що «полював» за цим стратегічним об’єктом у 2023 році.
Про це повідомили у пресслужбі СБУ.
За даними слідства, ворожим поплічником виявився мешканець Южноукраїнська, якого російська спецслужба залучила до співпраці у травні цього року.
У поле зору ворога він потрапив через свої прокремлівські дописи в одному з російських Телеграм-каналів.
Зловмисник збирав та передавав ворогу інформацію про місця базування та чисельність підрозділів Сил оборони, які охороняють Південноукраїнську атомну електростанцію.
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2023/06/26101252/11-1.jpeg)
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2023/06/26101251/22-1.jpeg)
![](https://img.glavnoe.in.ua/uploads/2023/06/26101251/33-1.jpeg)
Російські «куратори» платили гроші за виконання своїх завдань. За попередніми оцінками, фігурант отримав від ворога загалом майже 9 тис. грн за виконання попередніх завдань.
Співробітники СБУ затримали зловмисника під час спроби передати координати і фотографії одного з військових об’єктів. У затриманого вилучено мобільний телефон із доказами злочинної діяльності.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань) Кримінального кодексу України.