Думки

Новий підхід до управління системою освіти, розвиток інновацій та мілтек

21 Березня 2023 18:13
Михайло ФЕДОРОВ

Верховна Рада проголосувала за призначення мене на позицію Віцепрем’єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій.

Це велика відповідальність і водночас можливість позитивних змін в освіті та науці, яких дуже потребує Україна.

Сьогодні ми зіткнулися з масштабними викликами.

Через війну близько 1 млн дітей навчаються за кордоном, 1,5 млн навчаються онлайн. Понад 3 000 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 370 із них зруйновані повністю.

Але головне — світ не стоїть на місці. Поза нашою війною світ продовжує активно розвиватися. Наймогутніші держави з усіх сил конкурують за таланти. Технології змінюють актуальність професій. Освіта та наука потребують трансформації. Потрібні сміливіші та швидші зміни, щоб наші діти здобули знання, які відповідають викликам сучасності.

З першого дня існування Мінцифри освіта була для нашої команди важливим напрямом роботи:

— ми запустили освітню платформу Дія.Цифрова освіта (понад 1,5 млн пройшли навчання) та масштабуємо проєкт завдяки підтримці Google.оrg;

— запровадили предмети з підприємництва в багатьох вишах та школах (15 000 студентів);

— запустили пілот оновленого предмета з інформатики (50 шкіл); плануємо масштабувати проєкт на 4 мільйони учнів;

— забезпечили 2000 шкіл та дитсадків швидкісним інтернетом, а понад 3000 — Wi-Fi в укриттях;

— допомогли отримати вчителям понад 60 000 ноутбуків, а учням — понад 4 000 планшетів;

— запустили програму для світчерів IT-Generation.

Тепер завдання нашої команди — допомогти Міністерству освіти та науки реалізувати якісні зміни.

Ключові вектори нашої роботи:

1. Новий підхід до управління системою освіти. Тотальна боротьба з бюрократією.

Трансформування закладів освіти в такі, що підтримують та залучають талановитих викладачів за гідну оплату праці. Надання свободи управління ефективним менеджерам для реалізації змін. Трансформування освітніх просторів у сучасніші. Навчання для освітніх менеджерів та викладачів. Окрема роль розвитку англійської мови, цифрових навичок, підприємництва. Відкриття можливостей для талановитих науковців. Грантове й швидке фінансування проєктів.

2. Цифровізація освіти.

Розширення Дії на освітній напрям. Круті сервіси для школярів, студентів та батьків. Для викладачів — розвиток онлайн-системи для роботи з контентом, створення платформи для управління освітніми процесами та отримання даних для ухвалення якісних управлінських рішень.

3. Розроблення та впровадження стратегії розвитку інновацій України майбутнього. Відповідь на питання, як розвивати інновації в найближчі 3-5-10 років, щоб українці створювали мільярдні компанії та конкурували з технологічно розвиненими країнами.

4. Розвиток мілтек. Напрям, якому ми присвятили весь 2022 рік. Ключовий для України. Тепер набуде додаткового прискорення. Плануємо запуск освітнього, інноваційного мілтек-кластеру, завдання якого — підтримувати та впроваджувати в життя ідеї, проєкти, пов’язані з військовими технологіями. Це пришвидшить нашу перемогу на полі бою та створить фундамент для економіки майбутнього.

Впевнений, що співпраця з профільним міністром, Оксен Лісовий, буде максимально ефективною. Ми вже зробили перші кроки у формуванні спільного бачення стратегії розвитку освіти.

Дякую Президенту України Володимиру Зеленському за ініціативу трансформування системи освіти, підтримку організаційних змін та кредит довіри. Дякую Прем’єр-міністру Денис Шмигаль, парламенту за підтримку наших кандидатур на посади. Дякую кожному, хто підтримує та вірить у нашу команду.

Оригінал


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling