Думки

Напад рос-іранських терористів на Ізраіль нарешті припиняє страусину політику розніженого Заходу

22 Жовтня 2023 18:05
Юрій ЛУЦЕНКО

Виступ Президента Байдена осточно зафіксував той факт, що ми живемо у вирішальний час світового протистояння демократії і тоталітаризму.

«Війна в Україні — це не війна між Україною та Росією, нав’язана другою. Це не війна тільки України. Це війна між “демократичним світом та його майбутнім” і “авторитарним блоком”.

Як на мене, ця промова – дуже важлива.

1. Спроба Сталіна захопити Берлін призвела до створення НАТО, корейська війна дала розуміння, що Німеччина має бути його ключовою ланкою. Так само спроба Путіна захопити Україну вимагає нового формату оборони демократичного альянсу – від України до Балтики, від Ізраілю до Тайваню. Визнання цієї необхідності США – позитив.

2. Оцінку загрозі дав колишній міністр оборони США Роберт Гейтс, який писав у журналі Foreign Affairs напередодні нападу на Ізраїль: “Сполучені Штати зараз стикаються з більш серйозними загрозами своїй безпеці, ніж за останні десятиліття, а можливо, і коли-небудь. Ніколи раніше вона не стикалася одночасно з чотирма союзниками-антагоністами – Росією, Китаєм, Північною Кореєю та Іраном, – чий сукупний ядерний арсенал може за кілька років майже вдвічі перевищити її власний”.

3. При цьому колективний Захід насолоджується добробутом і не готовий вмирати на війні проти варварів. Цим користується і Путін, і аятоли і корейський свин, які кажуть німцю чи французу, італійцю чи голандцю: «ми вмремо і станемо мучениками, а ви здохнете».

4. Напад рос-іранських терористів на Ізраіль нарешті припиняє страусину політику розніженого Заходу. Президент Байден оголосив новий статус-кво: визнання України, Ізраілю та Тайваню в якості по суті стратегічних партнерів, оборона яких – спільний інтерес колективної оборони.

5. Під питанням проте – як далеко готові піти США, щоб зупинити Росію та Іран. Чи подолала нарешті американська команда давно мертві стереотипи співіснування часів Холодної війни? Чи й далі буде вводити в стратегічну битву за майбутнє надто повільно і надто мало надто старого озброєння….

PS Про укр політичне керівництво мовчу. Воно зайняте дерибаном і підготовкою до виборів.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling