Думки

Крим і Майдан

23 Листопада 2023 15:46
Віталій ПОРТНИКОВ

Дуже часто доводиться чути, що Росія скористалася Майданом для окупації та анексії Криму. Але це не так. Росія скористалася слабкістю Української держави, деградацією її інституцій та силових структур.

Перед тим, як ліквідувати Чехословаччину, Гітлер викликав у рейхсканцелярію її президента Еміля Гаху і змусив його відмовитися від незалежності країни. Путін вчинив з Януковичем схоже, наказавши президентові України, який фактично вже втратив легітимність і втік з країни, підписати представлення про призначення нового глави уряду АРК – зрозуміло, Сергія Аксьонова. Цей документ і заклав «юридичні засади» анексії.

Але щоб погодитися з окупацією Чехословаччини, потрібен був Гаха. Для того, щоб запустити процес анексії Криму, потрібний був Янукович. Сам факт наявності на чолі держави фігури, яка готова сприяти окупації території цієї держави, – вже свідчення деградації. І поведінка Януковича та його соратників, які втекли до Росії від народного гніву та правосуддя, це чудово продемонструвала.

Тому завданням Майдану було відновити функціонування захопленої криміналістом та російською агентурою держави. Якби не Майдан, крах настав би неминуче. Майдан був відчайдушною спробою врятувати те, що ще не було зруйновано. З Майдану його учасники йшли на фронт російсько-української війни, записувалися в добровольчі батальйони, допомагали відбитися та вижити країні, силові структури якої були фактично знищені, а скарбниця порожня.

Хижаки – такі закони природи та політики – на сильних не нападають. Нападають на слабких. Але з Україною та Кримом було гірше того. Путін об’єктивно робив усе можливе, щоб ми мали слабку державу. Слабкий, брехливий, жадібний президент. Дезорієнтоване суспільство. У Майдані Путін відчув загрозу, він завжди боявся народного пориву. І тому вирішив діяти стрімко, щоб схопити бодай щось, доки Українська держава знову не набуде себе. А Янукович йому у цьому допоміг.

Тому Майдан зовсім не створив умов для втрати Криму, ні. Майдан створив умови для його повернення. Тому що відновити територіальну цілісність може лише сильна держава.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling