Політика

За кілька годин Палата представників США голосуватиме за пакет з допомоги Україні

20 Квітня 2024 17:34
сша, допомога
Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон / Фото CNN

Палата представників американського Конгресу в суботу розпочала засідання, під час якого має завершити розгляд та проголосувати пакет законопроєктів із іноземною допомогою, в тому числі, з понад $60 млрд підтримкою Україні.

Очікується, що після ухвалення в нижній палаті законодавча ініціатива буде негайно передана до Сенату, передає Укрінформ.

Розгляд у Палаті представників відбувається після кількох місяців політичної боротьби та спроб республіканців заблокувати законодавчу ініціативу, ухвалену в лютому Сенатом. При цьому, варіант законодавства в нижній палаті несуттєво відрізняється від сенатської версії, однак для того, щоби забезпечити максимальну свободу для обговорень та голосування по кожному з пунктів, він був розділений на чотири окремих законопроєкти. Вони стосуються допомоги Україні, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанському регіону, а також інших потреб в межах національної безпеки США.

Очікується, що чотири документи голосуватимуться кожний окремо, після чого будуть об’єднані в один пакет та передані на розгляд верхньої палати.

Тим не менше, процес розгляду в Палаті представників супроводжується ризиками з боку ультраправих законодавців, які продовжують погрожувати застосуванням процедури відставки спікера.

Процес розгляду в Палаті представників у суботу почався о 9-й ранку за місцевим часом. Очікується, що основні голосування почнуться о 13-й (близько 20-ї за Києвом).

Тим часом, лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що верхня палата також залишиться працювати вихідними, щоби якомога скоріше ухвалити версію законопроєктів, підтриманих Палатою представників.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling