Спорт

Українська тенісистка відмовилася від рукостискання з білоруської на US Open

2 Вересня 2022 07:37

Українська тенісистка Марта Костюк не стала обмінюватися традиційним рукостисканням зі своєю суперницею Вікторією Азаренко з Білорусі після закінчення матчу у другому колі Відкритого чемпіонату США.

Колишня перша ракетка світу Азаренка перемогла Костюк у двох зіграних сетах.

Замість того, щоб потиснути руку суперниці після закінчення поєдинку, українська спортсменка почекала її біля сітки з піднятою в руках ракеткою, якою Азаренко торкнулася своєї ракетки.

За словами Костюк, перед матчем вона відправила Азаренко смску, в якій попередила її, що звичного рукостискання на корті не буде.

“Це моє рішення, тому що ніхто з них [гравців із Росії та Білорусі] публічно не засудив війну та дії своїх урядів. А я не можу таке підтримувати”, – сказала Костюк на післяматчевій прес-конференції.

“З деякими з них у мене були особисті стосунки, але вони до мене навіть не підійшли. А в деяких дуже багато вболівальників, які на них рівняються. Але вони не використовували свою платформу, щоб поширити правильне посилання, що вони не підтримують війну”, – пояснила українська тенісистка.

За її словами, вона не має жодної неприязні до Азаренка особисто, проте та має величезний вплив за межами тенісу, в Білорусі, і вона могла б зробити більше.

Азаренко, у свою чергу, повідомила, що не була здивована вчинком Марти, проте не вважає, що це така вже важлива історія.

“Коли у березні все трапилося, я зв’язалася з усіма українськими гравцями, з якими маю особисті стосунки. Але я не хочу нав’язуватися тим, хто може не хотіти зі мною розмовляти”, – сказала білоруська тенісистка.

“Якщо Марта захоче зі мною поговорити, я готова, – додала вона. – Я завжди готова вислухати, спробувати зрозуміти. Я вважаю, що зараз найважливіше співчуття. Ситуація у світі дуже складна, але не можна забувати, що ми всі люди і повинні ставитись один до одного по-людськи».

Марта Костюк, яка займає 65-й рядок у світовому рейтингу гравців, з початку російського вторгнення в Україну регулярно виступає з засудженням війни і намагається привернути увагу до руйнівних наслідків російської агресії для її країни.

У квітні вона серед кількох інших українських гравців закликала заборонити російським і білоруським тенісистам брати участь у міжнародних змаганнях, якщо вони не погодяться публічно засудити війну.


Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини