Росія намагається отримати вигоду від бажання Заходу вести переговори. 2 грудня президент Росії Володимир Путін провів годинну телефонну розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцем, у якій Путін неправдиво заявив, що західна фінансова та військова допомога Україні створює ситуацію, в якій український уряд категорично відкидає переговори між Москвою та Києвом.
Він закликав Шольца переглянути підхід Німеччини до розвитку подій в Україні. Шольц заявив, що будь-яке дипломатичне вирішення конфлікту в Україні повинно передбачати виведення російських військ з території України.
Президент США Джо Байден 1 грудня заявив, що готовий поговорити з Путіним, якщо російський президент шукає спосіб припинити війну, хоча Байден визнав, що той немає найближчих планів зробити це.
Речник Кремля Дмитро Пєсков відповів на коментарі Байдена 2 грудня, заявивши, що Байден, схоже, вимагає виведення російських військ з України як передумову для переговорів, і заявив, що «спеціальна військова операція» продовжуватиметься. Пєсков додав, що небажання Америки визнати незаконну анексію українських територій Росією значно ускладнює пошук точки дотику в можливих переговорах.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 1 грудня зазначив, що російські офіційні особи будуть готові до переговорів із західними офіційними особами, якщо Захід виявить готовність обговорювати документи, запропоновані російськими офіційними особами в грудні 2021 року. Тобто «гарантії безпеки» до США та НАТО і «мораторій на розширення НАТО.
Росія виграє від тимчасової угоди з Україною та західними країнами, яка створює паузу у військових діях, що дозволяє Росії зміцнити російські Збройні Сили для майбутніх військових операцій у досягненні максималістичних цілей в Україні.
Однак Путін не виявив особливого інтересу до такого припинення вогню, і Кремль продовжує висувати вимоги, які рівнозначні повній капітуляції Заходу, що свідчить про те, що Путін продовжує зосереджуватися на досягненні військової перемоги.