Економіка

Кабмін виділив понад 1,5 млрд грн на компенсації та допомогу постраждалим від підриву Каховської ГЕС

16 Червня 2023 13:11
кабмін, каховка

Кабінет Міністрів України виділив понад 980 млн грн на компенсації за пошкоджені та зруйновані будинки через підрив російськими окупантами Каховської гідроелектростанції в Херсонській області, а також 560 млн грн для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від підтоплення, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Компенсаційний механізм буде аналогічний програмі “єВідновлення”. Але, враховуючи ситуацію в регіоні, подача заявки відбуватиметься через органи місцевого самоврядування. Людина обиратиме один із двох варіантів. Або придбати собі інше житло, або взяти гроші на самостійний ремонт чи відновлення власного будинку”, – сказав Шмигаль на виїзному засіданні уряду в Херсонській області.

Він зазначив, що для здійснення цих виплат із Фонду ліквідації наслідків збройної агресії Кабмін виділив понад 980 млн грн.

“Також кадрово підсилюємо Херсонщину фахівцями з проведення технічних обстежень постраждалого житла. 10 регіонів України направлять у зону лиха по 15 своїх фахівців. Що швидше зафіксуємо всі пошкодження, то швидше люди отримають компенсацію. Тому закликаю громади не зволікати з формуванням відповідних комісій”, – заявив прем’єр.

Шмигаль також заявив, що, крім компенсацій у майбутньому, тисячі людей потребують допомоги тут і зараз.

“Сьогодні ми виділяємо 560 млн грн для виплати одноразової державної допомоги постраждалим від підтоплення в розмірі 5 тис. грн для однієї особи. Також даємо доручення Міністерству соціальної політики, Міністерству з реінтеграції та Міністерству економіки якнайшвидше розробити проєкт рішення про порядок використання цих коштів. Для того, щоб уже в тижневий термін ми розпочали такі виплати. Одночасно проводимо переговори з міжнародними гуманітарними організаціями щодо здійснення аналогічних виплат”, – сказав він.


Відео дня

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини