Думки

Україна має негайно укласти угоду з Маском

16 Жовтня 2022 17:49
Юрій БУТУСОВ

Старлінк – головна зброя мережецентричної війни та унікальна перевага над Росією: Україна має негайно укласти угоду з Маском.

Технології Маска створюють унікальну стратегічну перевагу над Росією, і нам треба укладати угоду, платити якісь певні реально виправдані гроші, не намагатись користуватись безкоштовно. Нам не треба благодійність, коли мова йде про створення ключової переваги на полі бою, і гроші там доступні.

Найгірше, що стало зрозуміло під час скандалу – що ми досі не вибудували взаємовигідні стосунки у справі, яка має ключове значення для безпеки та перемоги у війні. І це треба виправляти, негайно.

Треба усвідомити, що Ілон Маск створив справжню революцію у військовій справі. Старлінк – це зброя мережецентричної війни, яка створює новий горізонт управління та зв’язку. І нам потрібна “старлінкоцентрична” оборонна стратегія, щоб зв’язати навколо Старлінка усі технології війни.

Нові можливості Старлінка забезпечують:

 1. Ведення сучасної мережецентричної війни, яка недоступна нашому противнику;
 2. Досконалий обмін відеопотоками онлайн;
 3. Створення бойових чатів та інших систем управління для обміну даними між тисячами абонентів в режимі реального часу;
 4. Найвищу прихованість зв’язку від дій радіоелектронної розвідки противника, за рахунок вузьконаправленого на супутник каналу зв’язку;
 5. Високу безпеку захисту каналу передачі даних;
 6. Можливість за рахунок вай-фай забезпечувати мережі для тактичного зв’язку у кожній точці доступу.

Ось так виглядає сучасний командний пункт в ЗСУ завдяки Старлінку: командир роти вогньової підтримки та головний сержант роти десантно-штурмової бригади з’єднані через Старлінк отримують дані з нашого безпілотника, видають координати, знаходяться в постійному зв’язку та керують боєм з планшетів та смартфонів. Це фото я зробив у травні під час бою у селі Шендриголово, де розгорнули зв’язок за лічені хвилини у прихованому місці. Все це звичайна практика, і коробка зі Старлінком та гранатомет непостановочні – ось так й виглядає на фронті КСП та особисте майно піхотного командира.

Але чи використовуємо ми усі можливості Старлінка? Ні.

Що нам необхідно:

 1. Постановка Старлінка на озброєння сил оборони, для розгортання на ньому автоматизованих систем управління військами;
 2. Кількість Старлінків треба збільшити в рази. Сучасні бойові дії вимагають наявності Старлінків у кожного командира взводу та у кожній командирській бойовій машині, у кожному пункті управління та логістики в тилу;
 3. Контроль доступу до Старлінків на усій території України, без обмежень для нас і з контролем за апаратами, які намагаються використовувати російські силові структури;
 4. Розгортання офіційного сервісного центру для ремонту та постачання запчастин;
 5. Модернізація Старлінків для штатного використання на транспорті та бойових машинах (так, Старлінки потрібні також на частині наших танків, САУ, КШМ разом з допоміжними силовими установками);
 6. Модернізація Старлінків для штатного використання на безпілотниках усіх типів, для чого ця технологія ідеально підходить, що може радикально змінити засоби сучасного поля бою.

У нас є компетентний міністр цифровізації Федоров, який курує взаємини по Старлінку, він цілком здатен, на мій погляд, в найкоротші терміни провести ефективні перемовини з Маском, залучити усіх, в першу чергу військових, для аналізу потреб, для вибудови власної логіки. Сформулювати фінансові параметри. Впевнений, що громадянське суспільство активно підтримає та допоможе державі профінансувати, придбає значну частину Старлінків для потреб держави.

Але Україні треба системні рішення, а не емоції, бо на основі Старлінку світ та збройні сили чекає нова технологічна революція. Старлінк – це майбутнє, і Маск – технологічний геній, з яким нам вигідно створити максимальну довіру та максимальну взаємодію.

Оригінал


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling