Думки

Шойгу кинув у бій ПВК Вагнер. Що змінилося навколо Авдіївки

24 Жовтня 2023 18:27
Юрій БУТУСОВ

Російська армія виявилась не здатна взяти Авдіївку — сьогодні міністр оборони РФ Сергій Шойгу кинув у бій ПВК Вагнер.

Захисники Авдіївки за три тижні знищили більшість піхоти та техніки 114-і, 15-і, 21-і та 30-і мотострілецьких бригад ЗС РФ, які штурмували північніше Авдіївки.

З початку наступу 1 жовтня росіяни змогли за 24 дні просунутись до півтора кілометра вперед і встановили сьогодні вночі прапор на териконі коксохімічного заводу. Тобто навіть не зайняли терикон, а встановили прапор та втекли.

Зайняти терикон противник не може, бо він прицільно прострілюється нашими вогневими засобами. Очевидно, командування 114-і бригади хоче показати якийсь піар-успіх для прикриття провалу свого наступу, адже прорвати оборону українських військ та вийти на Степове-Бердичі росіяни не змогли.

Резерви 1-го корпусу ЗС РФ понесли великі втрати. Тому російське командування сьогодні кинуло на штурм Авдіївки підрозділи ПВК Вагнер. З такої нагоди Вагнер амністували попри «бунт», бо інших резервів для штурму Авдіївки у ворога нема — російська армія скута боями на усьому фронті.

Вагнерівці атакували позиції 110-і механізованої бригади, та перша група була повністю знищена.

Шойгу та Герасимов кидають у бій Вагнер, щоб отримати виправдання, чому Авдіївку не взяла регулярна армія, і перекласти відповідальність за провал наступу не на війська Міноборони, а на структуру знищеного за наказами Шойгу Пригожина.

Битва за Авдіївку для керівництва РФ перетворилась не тільки на комічну військову операцію, але й у політичну інтригу, питання престижу для Міноборони РФ.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling