Думки

Путін та ікона Ванновського. Знаєте, про що це говорить?

19 Квітня 2023 11:31
Юрій БУТУСОВ

Путін приїхав на тимчасово окуповану частину України та подарував своєму генералу Теплинському ікону від царського воєнного міністра Петра Ванновського (1822−1904), і назвав Ванновського одним з кращих міністрів, поставив такий приклад.

А я згадав відому цитату про Ванновського:

«Во все царствование императора Александра III военным министром был Ванновский, и во все это время в военном ведомстве царил страшный застой. Чья это была вина, самого ли государя или Ванновского, я не знаю, но последствия этого застоя были ужасны. Людей неспособных и дряхлых не увольняли, назначения шли по старшинству, способные люди не выдвигались, а двигались по линии, утрачивали интерес к службе, инициативу и энергию, а когда они добирались до высших должностей, они уже мало отличались от окружающей массы посредственностей. Этой нелепой системой объясняется и ужасный состав начальствующих лиц, как к концу царствования Александра III, так и впоследствии, во время Японской войны!»

Це цитата іншого царського воєнного міністра Олександра Редігера з його книги История моей жизни. Ванновський був міністром імператора Олександра Третього, а Редігера міністром призначив імператор Микола Другий, щоб він провів реформи та виправив жахливі проблеми царської армії, що призвели до поразки у Російсько-Японській війні. Редігер написав у книзі те, що думав — ці мемуари були видані вже після його смерті, і він вважав, що поразка від Японії — це наслідок правління Ванновського.

Путін є відомим прихильником імператора Олександра Третього, паралелі з правлінням та зовнішньої політикою якого Путін намагається показати зі своїм часом.

Фактично, визнання Ванновського — це історична дрімучість Путіна, який не знає історію, і улюбленим філософом якого є Ільїн, прибічник Гітлера та германського нацизму, а кращим міністром є Ванновський, після правління якого російська армія була розгромлена у Маньчжурії набагато більш слабкою на той час Японією.

Погане знання власної історії з боку Росії, яка намагається повчати сусідів використовуючи якісь посилання на минулі часи — значить нічого вони навіть про себе не розуміють та не знають, нав’язуючи іншим країнам невігластво та тупість.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling