Суспільство

Російські війська знизили темп своїх операцій на фронті, – ISW

16 Березня 2023 07:41
війна, ISW

Згідно зі звітом Інституту вивчення війни (ISW), російські війська знизили темп своїх операцій на фронті в Україні порівняно з попередніми тижнями.

Аналітики вважають, що російським військам вдалося досягти лише мінімальних тактичних успіхів на фронті в Луганській області, а українські сили змогли здійснити контратаки і відновити контроль над територіями.

Звіт також вказує на те, що наступ групи “Вагнера” на Бахмут наближається до кульмінації, але російським військам може довестися задіяти значні резерви, щоб запобігти цій кульмінації.

Російські війська можуть задіяти повітряно-десантні полки, а також інші регулярні підрозділи, однак, самого наступу “Вагнера” може бути недостатньо для захоплення Бахмута. Наступ на інших ділянках фронту також не є успішним.

Основне з аналізу ISW на 15 березня:

 • Здається, загальний темп операцій російських військ в Україні знизився порівняно з попередніми тижнями.
 • Група “Вагнера” здається, наближається до кульмінації свого наступу на Бахмут.
 • Міжнародні журналісти повідомили про довгострокову стратегію Кремля щодо дестабілізації та реінтеграції Молдови в російську сферу впливу до 2030 року.
 • Євген Пригожин, фінансист групи “Вагнера”, висловив думку щодо повідомлень про відставку командувача Повітряно-десантними військами Росії Михайла Теплінського, що, можливо, свідчить про зв’язок Теплінського з “Вагнером”.
 • Державна Дума РФ прийняла закон про покарання за “дискредитацію” всіх учасників “спеціальної військової операції” в Україні 14 березня, щоб підтримати самоцензуру в російському суспільстві.
 • Наміри Росії встановлювати додаткові засоби протиповітряної оборони в районах, де ніколи не будуть бойові дії, тільки щоб виправдати війну в Україні як таку, що має вирішальне значення для внутрішньої безпеки Росії, викликають внутрішню реакцію в країні.
 • Путін зустрівся з представниками Генеральної прокуратури Росії 15 березня. Це дозволило йому продемонструвати свою активність та ефективність в умовах війни.
 • Башар Асад, Президент Сирії, зустрівся з Путіним в Москві 15 березня.
 • Російські війська не здійснювали жодних підтверджених наступів на північний захід від Сватового, але провели обмежені наступи на лінії Сватове-Кремінна. Вони також продовжували наступати в Бахмуті та його околицях, а також здійснювали наземні обстріли вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
 • За повідомленням, Кремль зобов’язав Міністерство оборони Росії набрати 400 тисяч контрактників, починаючи з 1 квітня.
 • Українські партизани вбили колаборанта, який працював на російську сторону, внаслідок підриву саморобного вибухового пристрою в Мелітополі Запорізької області.

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

Хочете першими дізнаватися про головні події в Україні - підписуйтесь на наш Telegram-канал

ТОП-новини
Останні новини
усі новини