Политика

На Донбассе прибалты учили украинцев, как организовывать тероборону

24 октября 2017 09:22

На Донеччині відбулось розширене засідання в рамках круглого столу на тему: «Особливості формування територіальної оборони на місцях: досвід України і для України». Головною метою засідання круглого столу було з’ясувати і порівняти мобілізаційний досвід залучення добровольців в структури територіальної оборони Естонії та Литви. Цей досвід є корисним для України, адже базований на досвіді європейських країн та США.

На засіданні також розглядалась оновлена концепція територіальної оборони України, особливостей її формування на місцях, залучення в систему оборони добровольців, виявлення регіональних загроз і викликів безпеці регіонів та протидії їм. А також використання інструментів, сил і засобів та участі інститутів громадянського суспільства і відповідальних громадян в цих процесах.

Також учасники підбили підсумки навчань загонів територіальної оборони, які відбулися на одному з військових полігонів поблизу Маріуполя. Головний військовий комісар області полковник Олександр Сергєєв відзначив, що навчання пройшло чітко за планом: із військовозобов’язаними успішно відпрацювали основні військові дисципліни, позаштатних ситуацій не виникало.

За навчаннями спостерігала Литовсько-Естонська делегація, яка складалася із очільників добровольчих сил оборони цих країн. Вони поспілкувалися з військовозобов’язаними з різних районів Донецької області, та переконалися, що ситуація на сході України залишається напруженою. Іноземні гості високо оцінили рівень організації навчань та побачили багато спільного у системі підготовки фахівців.

Командувач Добровольчих сил оборони краю Литовської Республіки полковник Артурас Асінскас (Arturas Jasinskas) зазначив, що співпраця між оборонними відомствами України та Литви зараз є дуже активною. Постійно триває обмін досвідом між нашими країнами. Зокрема литовські інструктори поряд із інструкторами інших країн-союзників беруть участь у підготовці українських військових за стандартами НАТО у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що на Львівщині. У свою чергу українські воїни діляться бойовим досвідом, отриманим на Донбасі. І така співпраця приносить багато користі обом країнам.

— На цих навчаннях ми побачили цивільних осіб, які є військовозобов’язаними і повинні у разі загрози формувати загони оборони для захисту територій, на якій живуть і працюють, — говорить полковник Артурас Асінскас. — І це добре, адже голови районів, мери міст та інші державні управлінці повинні навчитися охороняти свою землю і людей, за яких відповідають. Для них корисно особисто побути в ролі військових різних спеціальностей, щоб знати чого вимагати і на що розраховувати від оборонців, а в разі потреби і самим їх навчити. По друге, вони занурюються у життя військових. Це дає можливість усвідомити реальні проблеми і потреби Збройних Сил та зрозуміти, як вони можуть допомогти армії.

Окрему увагу Командувач Добровольчих сил оборони краю Литовської Республіки звернув на навчальне місце, де навчали тактичній медицині та евакуації поранених із поля бою.

— Все точнісінько як у нас, — говорить полковник Асінскас. — Якщо українські військові медики успішно рятують життя солдатам на війні, значить система працює. І це мене особливо радує. А говорячи про методики і стандарти НАТО, можу сказати, що найголовніше — відмінна підготовка та ефективне використання ресурсів. Треба прагнути отримати найбільше, використавши найменше. Ми бачимо, що ваші солдати добре навчені. Вони чітко виконують свою роботу. Я думаю, що у разі потреби, військові підрозділи наших країн цілком сумісні і здатні спільно виконувати завдання. Щоправда треба перейти на єдині системи управління та зв’язку. Ми стаємо ближчими, злагодженішими, і це добре.


ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling