Ви все ще не знаєте, де можна взяти кредит, якщо кредитна історія трішечки погана? Ми вирішили підготувати для вас список найкращих ресурсів, що можуть надати позику до 20 000 гривень без зайвих питань на карту банку. Тож давайте розберемось, що для цього потрібно та як сайти входять в п’ятірку найкращих.

Сайти, де можна переглянути всі МФО
Загалом хороших сайтів, які б одразу демонстрували всі проценти, комісії, терміни та суми кредиту небагато. Більшість ресурсів може маніпулювати цією інформацією, або давати не точні дані. Окрім того, вітрина таких сайтів часто потребує оновлення та відображає не актуальні МФО, або МФО без ліцензії.
Перелік ресурсів зі всіма кредитами:
- Сайт Кредит під Кредит – працює з 2022 року та публікує огляди особистих кабінетів МФО, вказуючи на недоліки чи переваги тієї, чи іншої організації;
- Мінфін – один з найстаріших ресурсів, що працює ще з 2008 року. Якщо вам цікаво дізнатись, які банки чи МФО працюють в Україні, тут точно знайдеться все;
- UBA (Ukrainian Business Awards) – сайт, що займається нагородженням різних організацій за їх досягнення у бізнесі. Тут можна знайти найкращі банківські організації, МФО, кредитні спілки тощо;
- EasyPay – про цей сервіс напевно чув кожен, адже їх термінали для поповнення банківських карт знаходяться у кожному куточку України. Окрім цього на EasyPay можна знайти інформацію про найкращі МФО;
- Портал Finance – ще один ресурс, який важко не згадати. Тут точно знайдеться рейтинг всіх мікрофінансових установ з детальними оглядами, відгуками та промокодами.
Якщо ви шукаєте кредит з поганою кредитною історією важливо шукати МФО з відповідною позначкою, це може бути щось на кшталт: “Маловідомі або нові МФО”. Перед оформлення уважно вивчіть умови, особливу увагу зверніть на пункт про штрафи.

Що потрібно для того, щоб оформити кредит з поганою історію?
Навіть кредити з поганою кредитною історією мають свої вимоги до позичальників. Здебільшого, всі ці організації вимагають одне і теж:
- Мати діючий паспорт та ІПН;
- Мати банківську карту на своє ім’я;
- Мати номер телефону;
- Мати Email.
Якщо ви відповідаєте цим умовам, то можна вибирати кредитора. Якщо ж ви не можете виконати, хоча би один з перших трьох пунктів, то можете закривати цей сайт, адже оформити позику вам не вдасться. Щодо email, то його легко можна створити за декілька хвилин. Це безкоштовно. А отже, не варто переживати через відсутність пошти – головне, аби були документи, картка та телефон.
Також варто згадати про кілька міфів, які часто плутають нових позичальників.
Деякі кредитори зазначають у вимогах наявність прописки в Україні. Проте на практиці перевірити її достовірність вкрай складно. Більшість МФО використовують авторизацію через BankID, яка не передає інформацію про вашу реєстрацію місця проживання. Ви можете вказати будь-яку адресу в межах України, і її реальність, найчастіше, ніхто перевіряти не буде. Таким чином, відсутність прописки або її “тимчасовість” не є перешкодою для оформлення мікропозики.
Інше поширене обмеження – необхідність перебувати фізично в Україні. У деяких умовах написано, що позичальник повинен знаходитись на території країни. Але знову ж таки – як це перевірити? Якщо ви перебуваєте за кордоном і використовуєте український номер в роумінгу, або маєте VPN – система не зможе точно визначити вашу локацію. Навіть IP-адреса – не гарантія точного місця перебування.

До яких маловідомих МФО варто звертатись в першу чергу?
Як ми вже зазначили вище, найкраще брати кредит з поганою кредитною історією в маловідомих або нових МФО. Здебільшого саме ці компанії мають найвищий показник схвалення, адже лише здобувають популярність. Їм важливо запропонувати найкращі умови, щоб мати змогу конкурувати з лідерами. Цьогоріч варто виділити декількох новачків, що погоджують позики з поганою кредитною історією:
- Superium – МФО, що має найлояльніші умови і готово видати кошти навіть на перекредитування мікрозаймів. Існує невелика комісія, проте відсоткова ставка у розмірі 0,23% на день тішить;
- Cly – комісія за оформлення дещо кусається, проте показник погодження надзвичайно високий. Якщо у вас є пара-трійка боргів перед іншими мікрозаймами, то звернення до Cly – найкращий вибір
- DegiDoZP – ще одне МФО, яке підбере вам найкращу пропозицію на ринку, де вам точно не відмовлять;
- Groshi 24/7 – жодних комісій чи прихованих відсотків. Берете позику і сплачуєте 0,9% на день;
- Каштан Кредит – це МФО немає комісій і готове кредитувати новачків під 0,01% на день. Грубо кажучи, ви можете взяти кошти та повернути їх абсолютно безкоштовно до закінчення пільгового періоду.
Насамперед не потрібно розчаровуватись, якщо ви отримали відмову. Ринок короткострокових кредитів доволі великий, тож можна подавати заявку одразу у декілька компаній. Не зайвим буде – уточнити, що потрібно виправити, щоб вам погодили кредит. Часто менеджери пропонують позику після того, як ви закриєте декілька боргів в інших компаніях.
У багатьох таких компаніях відсутні жорсткі обмеження щодо віку або прописки. Дехто навіть не перевіряє активну історію в УБКІ, покладаючись на власну систему оцінки платоспроможності. Якщо у вас є активна банківська картка, номер телефону та підтвердження особи через державні сервіси – цього вже достатньо для першої позики. У випадках, коли заявка все ж була відхилена, часто спрацьовує простий метод: написати в підтримку і уточнити, що саме стало причиною відмови. У відповідь можуть порадити, що закрити, або запропонувати інший варіант кредитування через партнерську компанію.
Насамкінець, не варто очікувати, що нова або маловідома МФО видасть велику суму одразу. Перший кредит зазвичай буде невеликий, але головне – отримати позитивне рішення. Після цього відкриваються нові можливості: більші суми, довші терміни, знижки та акції. Саме тому такі компанії варто розглядати в першу чергу, коли банки та великі МФО вже відмовили.