Перед контрнаступом України російські війська побудували величезну складну мережу окопів та інших перешкод на полі бою, таких як протитанкові загородження та мінні поля.
І хоча багато з окопів є справжніми російськими бойовими позиціями, інші були пастками, пише Business Insider.
Російські військові «продовжують адаптуватися», сказав Майкл Кофман, провідний російський експерт з Центру військово-морського аналізу.
«Вони будують хибні траншеї. У них є мінні траншеї», — сказав Кофман, пояснивши, що вони намагаються «заманити українські сили в заміновані траншеї … а потім підірвати міни дистанційно».
«У них є частини окопів, які навмисно порожні», – сказав він, охарактеризувавши це як спробу «затягнути українців у ці окопи, щоб потім їх фактично підірвати».
Ці перешкоди є одними з багатьох викликів, які стоять на шляху українського контрнаступу.
Імовірність того, що траншея, в яку вривається українська піхота, може бути вибуховою пасткою, значно ускладнює ситуацію.
Раян Хендріксон, колишній інженер спецназу армії США, який знешкоджував саморобні вибухівки в Афганістані, а зараз працює як волонтер, розміновуючи в Україні, розповів з Ukrainian Toronto Television про деякі схеми, з якими він і його команда зіткнулися.
Хендріксон сказав, що вони натрапили на надзвичайно складні мінні поля, в яких протитанкові міни захищені протипіхотними мінами та іншими вибуховими речовинами, оточеними мінами-пастками.
Мета такої установки — покалічити або вбити всіх, хто бере участь у процесі розмінування.
Але коли справа доходить до українського контрнаступу, російські міни, які окрім безпосереднього знищення військ, також сповільнюють наступаючі сили та наражають їх на ворожу артилерію, ракети та авіаудари, — це лише частина проблеми.
На шляху українського прориву російські військові мають регулярні сили, мотострілецькі підрозділи, підрозділи спецназу тощо, пояснив Кофман. У них багато артилерії, а російські «окопи містять неймовірно щільні мінні поля, протитанкові та протипіхотні [міни], накладені одна на одну».
Росія також має багато протитанкової зброї, розгорнутої на передових рубежах, а також безпілотники, зокрема «Ланцет», і боєприпаси, що перебувають у вільному доступі. У них також є ударні гелікоптери, які проломили український наступ.
«І вони значно вклалися в цементування укріплень, створення бункерів і тунелів у деяких частинах фронту», — сказав Кофман, зазначивши, що цей потужний захист створювався місяцями.
І ключовими викликами для українців, коли вони протистоять цій обороні, є відсутність тієї зброї, яка їм найбільше потрібна, а також їхня нездатність проводити масштабні операції загального збройного типу.
Франц-Стефан Ґаді, експерт Центру нової американської безпеки, який також нещодавно відвідав Україну для дослідження, сказав, що в цій ситуації, «за відсутності раптового колапсу російської оборони», він підозрює, що «це залишиться кривавим виснажливим боєм із поступовим залученням резервних підрозділів».
«Я думаю, що цей наступ, — сказав Кофман під час обговорення поточних подій в Україні та поштовху до ураження російських ліній, — ймовірно, триватиме не лише тижнями, а місяцями».
«Я думаю, що ми побачимо фазу виснаження з виснажливими боями з поступовими досягненнями українських сил, і що це вимагатиме великої кількості артилерійських боєприпасів та адаптації», – сказав він, додавши, що «дуже важко вести такий наступ проти добре підготовленої оборони».