Думки

9 травня – День Перемоги …1920 року

16 Серпня 2022 16:32
Віталій ПОРТНИКОВ

Учора президент Польщі Анджей Дуда вшанував пам'ять воїнів Української Народної Республіки, які виборювали незалежність України та Польщі від більшовицької Росії

Тоді полякам вдалося – за допомогою української армії – відбитися на 20 років. Але Україна була окупована Росією, знову перетворилася не просто на її колонію, а на плацдарм для нових агресивних дій – як окупована Білорусь зараз.

Але у війні 1920 року були спільні польські та українські перемоги. Було й визволення Києва від варварів – російських більшовиків. Був парад Перемоги на Хрещатику 9 травня 1920 року. Спільний парад українських та польських військ.

Давайте пам'ятати не лише про поразки, а й про перемоги. Без “чуда на Віслі” не було б відродження незалежної Польщі, не було б “Солідарності” – хоча був і 1939 рік, і комуністичний режим. Без 9 травня 1920 року не було б і проголошення незалежності України та нашого сьогоднішнього опору ворогові.

Тож нехай у нашому календарі 8 травня буде днем ​​Перемоги над гітлерівським Рейхом, а 9 травня – днем Перемоги над більшовицькою Росією.

А день Перемоги над путінською Росією ще попереду. Він також буде.


Відео дня

Якщо ви помітили орфографічну помилку в тексті, виділіть її мишею та натисніть Ctrl+Enter

ТОП-новини
Останні новини
усі новини
Gambling