Общество

"Репортеры без границ" требуют от Нацрады провести честное и открытое распределение цифровых частот

25 августа 2011 13:53

Международная журналистская организация "Репортеры без границ" обеспокоена результатами цифрового конкурса в Украине и призывает председателя Национального совета по вопросам телевидения и радиовещания Владимира Манжосова провести честное и открытое распределение цифровых частот. Об этом заявила говорится в письме организации, сообщает "Телекритика".

Приводим текст письма "Репортеров без границ" полностью:

"Шановний пане Манжосов,

«Репортери без кордонів», міжнародна організація, що захищає свободу слова по всьому світу, хотіла би привернути вашу увагу до скрутного положення, в якому опинилось багато українських регіональних та національних телеканалів в результаті конкурсу на розподіл місць у цифровому мультиплексі, підсумки якого було оголошено Нацрадою 16, 17, та 18 серпня.

Ми стурбовані такими результатами конкурсу, оскільки в них не дотримано принципів незалежності та плюралізму ЗМІ, що гарантуються статтею 34 Конституції України. Якщо ці результати не буде змінено, це не віщує нічого хорошого для становища українських ЗМІ. Прихована цензура, що здійснюється шляхом упередженого розподілу частот, матиме згубні наслідки для свободи слова в Україні.

Критерії виділення частот були непрозорими. Відомі регіональні телеканали, такі, як 9 Канал, Чорноморська ТРК, ЗІК, Рівне-1, та багато інших, не отримали цифрових частот. Натомість, п'ять телеканалів - «Новий формат ТВ», «Партнер ТБ», «ТВ Вибір», «Лідер ТВ», та «Аріадна ТВ», отримали переважну кількість місць в цифровому мультиплексі, не дивлячись на те, що їх було створено напередодні конкурсу, і всі вони зареєстровані в Києві.

Критерії розподілу частот на національному рівні також потребують прояснення. Результати конкурсу, оголошені 18 серпня, викликають стурбованість щодо незалежності ЗМІ, адже більшість частот було надано каналам, які відомі своїми зв'язками з владою.

Виключення багатьох телеканалів з цифрового віщання нанесе серйозний удар по плюралізму ЗМІ в Україні. Багато регіональних каналів можуть взагалі закритись через збитковість, адже вони можуть втратити прибуток з реклами.

Наша організація приєднується до всіх тих, хто вже висловився з вимогою провести чесний і відкритий розподіл цифрових частот, у відповідності з Європейською конвенцією прав людини та іншими міжнародними угодами, які було підписано і ратифіковано Україною.

Дякуємо заздалегідь за те, що ви розціните наш заклик як важливий,
Щиро,
Жан-Франсуа Жульяр,
Генеральний секретар «Репортерів без кордонів»"

Напомним, 18 августа Нацсовет определил победителей конкурса на свободные места в цифровых мультиплексах (многоканальные телесети МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5) с общенациональным покрытием. Были распределены все 28 мест. Восемь телекомпаний получили право вещать в формате повышенного качества HD ("Интер", "Украина", "Киноточка", ТОНИС, "Мега", Enter music, "МТВ Украина", "Банк ТВ").

16 и 17 августа Нацсовет определил победителей конкурса на свободные места в цифровом мультиплексе МХ-5 с региональным покрытием.

В Харьковской области лицензию на цифровое вещание по результатам конкурса получили Харьковская ОГТРК (государственный канал), ООО "Ес Продакшен груп" (UBR), "ТОНИС-ЦЕНТР" (харьковским зрителям известен как "7 канал", принадлежит нынешнему мэру Геннадию Кернесу и семье губернатора Михаила Добкина), ООО "Новый формат ТВ" и ТРК "Вектор".

Заявку на получение возможности цифрового вещания также подавали ООО "Телерадиокомпания "Симон", Телерадиокомпания "Фора", телекомпания "Фаворит ТВ", ООО "Телекомпания «АТН", ООО "Телерадиокомпания "S-TET", ООО "Гравис" ("Сити") и другие. Но ни одна их этих компаний права на лицензию от жюри Нацсовета по вопросам телевидения и радиовещания не получила.


ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling