Политика

Яценюк призывает защитить украинский язык

30 апреля 2020 13:34

Когда пандемия отступит, украинцы могут не узнать культурный облик своей страны. Это случится, если сейчас не остановить ревизию гуманитарной политики с элементами реваншизма.

Об этом на своей странице в соцсети написал лидер "Народного фронта" Арсений Яценюк.

***

Ви скажете: коронавірус, карантин, пов’язані економічні проблеми - і матимете рацію.

Проте одного разу, коли пандемія відступить, ми можемо не впізнати культурне обличчя країни, в якій опинимося.

Це враження дорівнюватиме шоку, якщо зараз не зупинимо ревізію гуманітарної політики з елементами реваншизму.

Лише кілька днів тому ми відзначали річницю ухвалення закону про українську мову. Не без гордості скажу, що закон у попередньому парламенті було ініційовано, розроблено і проведено представниками нашої політичної команди - Народний фронт.

Змінилась влада. Що сталося за рік?

1. За рік, а саме сьогодні, 30 квітня, Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної політики розглядає закон депутата від «Слуги народу» Бужанського про обмеження використання української мови в освіті. Існує висока вірогідність ухвалення цих обмежень парламентом.

2. За рік не сформовано офіс мовного омбудсмена.

3. Майже день у день річниці ухвалення закону Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова йде з посади, повідомивши, що півроку з моменту призначення не отримувала зарплати.

4. Саме призначення на посаду недосвідченої кандидатки виглядає як таке, що мало на меті затягнути та саботувати процес утвердження державної мови. Відставка лише повернула ситуацію до нульової позначки, зафіксувавши втрачений для імплементації вимог закону час.

5. Викликає запитання спроможність Нацради з питань телебачення та радіомовлення реагувати на дотримання мовних квот.

6. У Кабміні не призначено міністра освіти.

7. Уряд працює без міністра культури.

Все це є свідченням вакханалії, яка повністю провалює гуманітарну політику у країні. Яка веде, і це вже факт, до скорочення обсягів використання української мови на телебаченні, що видно неозброєним оком.

Частка української мови в прайм-тайм провідних телеканалів за минулий рік зменшилася з 64% до 40%, а російської – зросла з 7 до 27%.

Будь-які посилання на законодавчі неузгодженості у парламенті, де існує монобільшість, - блеф і параліч.


ТОП-новости
Последние новости
все новости
Gambling